خرابکاران، قصد آتش زدن مسجدی را در نزدیکی رام‌ الله داشتند؛ مقامات اسرائیلی آن را محکوم کردند

مقامات اسرائیلی تلاش یک گروه ناشناس را برای آتش زدن مسجدی در نزدیکی شهر رام الله در کرانه باختری، که مرکز حکومتی نهاد خودگردانی فلسطینی ها محسوب می شود، محکوم دانستند. این مسجد در ساعات شب گذشته به آتش کشیده شد، ولی اهالی محل با مشاهده شعله های آتش به محل رسیدند و آن را خاموش کردند. به محراب مسجد و وسایل آسیبی وارد نیامد، ولی چند دیوار در اثر شعله آتش، سیاه شد.

به روی دیوار بیرونی مسجد شعارهایی به زبان عبری نگاشته شده بود که نشان می دهد عاملان این تعرض، شماری از تعصب گرایان اسرائیلی بوده اند که در آبادی های خود در کرانه باختری مستقر هستند و تا کنون چند بار خصومت خود را نسبت به اعراب محلی بیان کرده اند.

نیروهای انتظامی اسرائیل به تلاش برای شناسایی این افراد و بازداشت آن ها ادامه می دهند.

این افراد در گذشته نیز تعرض هایی علیه ساکنان فلسطینی انجام دادند که برخی از آن ها مورد محاکمه قرار گرفته و به زندان محکوم شدند.

در یکی از شعارهایی که روی دیوار بیرونی مسجد نگاشته شده، آمده است: «فلسطینی ها را در محاصره قرار دهید، و نه اسرائیلی‌ها را”.

اشاره این شعار به علت مقرراتی است که ارتش اسرائیل در مورد محدودیت رفت و آمد شماری از افراط گرایان در آبادی های اسرائیلی نشین صادر کرده است.

آن ها ادعا می کنند که این عملیات را در تلافی تعرض ها و عملیات تروریستی فلسطینی ها علیه ساکنان آبادی های اسرائیلی نشین در کرانه باختری انجام می دهند.