خرازی اعتراف می کند که رژیم ایران در برابر آمریکا ناتوان است و باید به شیوه “نامتقارن” روی آورد

کمال خرازی به ضعف حکومت ایران در برابر امریکا اعتراف می کند و عملا می گوید : در برابر چنین ابر قدرتی، رژیم باید به شیوه های نامتعارف دست بزند.  وی در این زمینه گفت : «حل مشکلات منطقه نیازمند روش‌های نامتقارن است».

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: برای حل مشکلات منطقه به روش‌های نامتقارن، چه در عرصه‌های سیاسی و چه در عرصه‌های نظامی نیاز است و این دیدگاه راهبرد محور مقاومت را نشان می‌دهد.

کمال خرازی، در دیدار با سرکیس نعوم و ناصر قندیل، از روزنامه‌نگاران و تحلیلگران برجسته جهان عرب افزود: دیدگاه روش‌های نامتقارن، راهبرد محور مقاومت را تشکیل می‌دهد؛ چون دیپلماسی رایج که از طریق سازمان‌های بین‌المللی یا گفتگو با قدرت‌های جهانی پیگیری می‌شود، کارساز نیست.

رییس شورای راهبردی روابط خارجی با تاکید بر مبانی فکری جمهوری اسلامی در خصوص مقابله با اسرائیل  و آمریکا گفت: آنها ایران را خطری برای خود می‌دانند و از این رو به هر توطئه‌ای علیه ایران و دوستانش در منطقه متوسل می‌شوند.

خرازی در ارتباط با  نقش گروهای مقاومت تحت حمایت ایران از  دولت‌های سوریه و عراق گفت : اگر حزب الله لبنان به کمک سوریه نمی‌شتافت، امروز لبنان داخل مرزهایش با داعش درگیر بود.