خروج از برجام، هلاکت قاسم سلیمانی و ادامه فشار حداکثری بر رژیم ایران، همچنان در کارزار انتخاباتی ترامپ

رویارویی دولت ایالات متحده با زیاده خواهی های رژیم ایران، همچنان یکی از مهمترین موضوع های سخنرانی های پرزیدنت ترامپ را در کارزار انتخاباتی در برابر جو بایدن نامزد حزب دموکرات تشکیل می دهد.

پرزیدنت ترامپ در دو نطق شب گذشته دوباره گفت که او بود از توافق اتمی بدی به نام برجام خارج شد، قاسم سلیمانی را هلاک کرد و اکنون بر ادامه تحریم های تسلیحاتی پای می فشارد تا رژیم ایران نتواند به فتنه گری در منطقه و جهان ادامه دهد.

پرزیدنت ترامپ در جریان سخنرانی خود در دو ایالت مختلف به ایران اشاره کرد و گفت:   ما قاسم سلیمانی تروریست شماره یک جهان که بسیاری را کشته و جان تعداد زیادی از نیروهای نظامی ما را  گرفته بود را از میان برداشتیم؛ اکنون او مرده است. یکی از بزرگترین چیزهایی که تاکنون در خاورمیانه اتفاق افتاده است. خیلی از مردم حتی نمی‌توانند آن را باور کنند.

او افزود:   من از توافق فاجعه‌بار دولت قبلی خارج شدم، توافقی که ۱۵۰ میلیارد دلار، یک میلیارد و هشتصد میلیون دلار پول نقد نصیب ایران کرد، از توافق فاجعه‌بار هسته‌ای ایران خارج شدم. اما می‌دانید وقتی ما “انتخابات را” ببریم،چه خواهد شد؟ نخستین تماسی که من دریافت خواهم کرد، از طرف ایران خواهد بود، چون اقتصاد آنها به دلیل تحریم‌ها سمت جهنم می‌رود، و آنها خواهند گفت که بیایید توافق کنیم.

پرزیدنت ترامپ در ایالت جورجیا نیز گفت: اولین تماس تلفنی من، اگر ما ببریم، از طرف رهبر ایران خواهد بود که می گوید بیایید توافق کنیم. اقتصاد آنها تکه پاره شده است. تولید ناخالص داخلی آنها اکنون ۲۷ درصد پایین رفته است.

پرزیدنت ترامپ اضافه کرد: من تا به حال چنین چیزی نشنیده‌ام، اما شما می‌دانید که ما می‌خواهیم آنها اوضاعشان خوب باشد، اما آنها هرگز نمی‌توانند سلاح هسته‌ای داشته باشند.

یا آور می شود که پرزیدنت ترامپ پیش از این نیز در جریان سخنرانی‌های انتخاباتی خود بارها به ایران اشاره کرده و گفته که رژیم ایران حتما برای توافق پیشقدم خواهد شد.