خمینی وعده آزادی داده بود! دادگاه رژیم، سه زن را به جرم مخالفت با حجاب اجباری، به ۵۵ سال زندان محکوم کرد

این سه نفر زن زندانی هم‌اکنون در زندان قرچک ورامین تحت بازداشت هستند.ودر صورتی که این احکام تایید و قطعی شود،‌ با استناد به قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد برابر ۱۰ سال حبس تعزیری برای این سه نفر اجرا خواهد شد

روح الله خمینی۴۱سال پیش، کوتاه مدتی پیش از آن که ایران را به اشغال عوامل خود درآورد، در مصاحبه ای با بی بی سی گفته بود : «اولین چیزی که برای انسان هست آزادی بیان است».  و افزوده بود: «جامعه آینده ما ، جامعه آزادی خواهد بود. همه نهادهای فشار و اختناق و همچنین استثمار از میان خواهد رفت».

این را خمینی کوتاه مدتی پیش از آن که قدرت را به دست گیرد، گفته و وعده داده بود. ولی اکنون با گذشت حدود چهل و یک سال از این وعده، حکومت اسلامی ایران، در دادگاه های خود، سه بانوی تلاشگر را به جرم فعالیت در راه آزادی بیان و رسیدن به حقوق اولیه انسان ها، جمعا به پنجاه و پنج سال زندان محکوم می کند. تنها اتهام این زنان آزادمنش آن بود که با حجاب اجباری مخالفند و علیه آن فعالیت می کردند.

دادگاه انقلاب تهران با صدور احکامی جداگانه یاسمن آریانی، منیره عربشاهی و مژگان کشاورز،‌ سه فعال مدنی معترض به حجاب اجباری، که در روز جهانی زن،‌ هشتم مارس، اقدام به پخش گل و شیرینی در متروی تهران کرده بودند را با اتهام‌هایی از جمله اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و تشویق و فراهم نمودن موجبات فساد و  فحشا را مجموعا به تحمل بیش از ۵۵ سال حبس محکوم کرد.

این سه نفر زن زندانی هم‌اکنون در زندان قرچک ورامین تحت بازداشت هستند.ودر صورتی که این احکام تایید و قطعی شود،‌ با استناد به قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد برابر ۱۰ سال حبس تعزیری برای این سه نفر اجرا خواهد شد.

امیر رئیسیان وکیل  یاسمین آریانی و منیره عربشاهی گفت:  «در جریان این پرونده، نه در مرحله بازپرسی در دادسرا و نه در جلسات دادگاه به هیچ عنوان اجازه ورود به وکلا داده نشده است».

محمد مقیمی، وکیل مژگان کشاورز، نیز از عدم صدور اجازه حضور در مراحل دادسرا و دادگاه خبر داده وگفته است خانم کشاورز به اتهام توهین به مقدسات هم به هفت سال و شش ماه حبس محکوم شده است.

نیروی انتظامی و دستگاه قضایی و امامان جمعه طرح‌های برخورد  اجرایی با بدحجابی را در روزهای اخیر شدید کرده‌اند.