خواننده ایرانی معروف به “تتلو” در بازداشت پلیس ترکیه قرار دارد و رژیم ایران او را به ترویج فساد متهم ساخته است

امیرحسین مقصودلو معروف به “امیر تتلو” خوانندۀ ایرانی که در ترکیه به سر می‌برد توسط پلیس این کشور بازداشت شد. مقامات جمهوری اسلامی گفته‌اند که وی بزودی تحویل پلیس  ایران خواهد شد، ولی مقامات ترک این خبر را نادرست می دانند.

پاسدار  نوریان سخنگوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، در این باره گفت: “این فرد توسط پلیس ترکیه به اتهام ترویج فساد و مواد مخدر دستگیر شده است و به زودی به تهران منتقل می شود”…

وی افزود: “چندی پیش اعلان قرمز دستگیری این خوانندۀ زیرزمینی توسط پلیس بین‌الملل ایران اعلام شده بود”.

هادی شیرزاد، رییس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی حکومت ایران نیز در این باره  گفت که این بازداشت با درخواست مراجع قضایی ایران انجام گرفته است.

پلیس جمهوری اسلامی دلیل بازداشت را “ترغیب شهروندان، خصوصاً جوانان به استفاده از مواد مخدر به ویژه روانگردان‌ها و نیز اشاعه فساد” شرح داده است.

امیر  تتلو در شبکۀ اینستاگرام بیش از ۴ میلیون “دنبال‌کننده” (یا طرفدار) دارد.

امیر تتلو، خود در شبکه‌های اجتماعی خبر داد که پلیس ترکیه به وی گفته “دولت ایران تو را می‌خواهد”.

مدیر برنامه های تتلو نیز در اینستاگرام نوشت: “امیر تتلو را در ترکیه بازداشت کردن و می‌خوان به ایران تحویلش بدن چون ایران درخواست داده که امیر رو به خاطر پرونده‌هاسی سیاسی که براش درست کردن، برگردونن”… او می‌افزاید که اگر تتلو را به ایران تحویل بدهند، معلوم نیست چه بر سرش خواهد آمد. مدیر برنامه‌ها می‌نویسد که تتلو ویزای انگلیس گرفته بوده و قصد سفر به آن کشور را داشته است. برخی رسانه‌های فارسی‌زبان می‌نویسند که وی در ادارۀ مهاجرت استانبول بازداشت شده است.

امیر تتلو بارها موضع‌گیری‌های سیاسی متناقض و جنجال بر انگیزی داشته است وی پیشتر  در سال ۱۳۹۲ به دلیل انتشار مطالبی در صفحه اینستاگرام خود توسط پلیس امنیت اخلاقی ایران بازداشت و پس از حدود دو ماه آزاد شد. با اینحال او در انتخابات پیشین ریاست جمهوری ایران از نامزدی ابراهیم رئیسی حمایت کرد. که انتقادات زیادی از این خواننده و رئیسی را در پی داشت.

تتلو طی دو سال اخیر، او چندین بار در بارۀ اعتقادات و باورهای مذهبی اظهارات تندی داشت و به نوشتۀ سایت‌های جمهوری اسلامی “در یکی از کنسرت‌هایش به حضرت فاطمه زهرا بی احترامی کرد”…

تتلو با صفاتی همچون استفاده از الفاظ رکیک و زن‌ستیزی شناخته می‌شود و در این زمینه انتقادهای بسیاری را برانگیخته است