خوان گوایدو رئیس جمهوری موقت ونزوئلا نخستین دستور ریاست جمهوری خود را صادر کرد

نیکلاس مادورو نمی‌خواهد کمک های انسان دوستانه از غرب را بپذیرد

خوان گوایدو رئیس جمهوری موقت ونزوئلا نخستین دستور ریاست جمهوری خود را صادر کرد . تصویر این دستور در  صفحه توییتر منتشر شده است و بر اساس آن تحویل کمک های انسان دوستانه به ونزوئلا صادر شده است.

تورم افسار گسیخته در ونزوئلا میلیون ها نفر از مردم را راهی کشورهای همسایه کرده است فقر و بیکاری در ونزوئلا بیداد می کند. بحران ونزوئلا در هفته اخیر و پس از آنکه یکی از سیاستمداران مخالف دولت خوان گوایدو  که خود را رئیس جمهوری موقت خواند تشدید شده است و نیکلاس مادورو نمی‌خواهد کمک های انسان دوستانه از غرب را بپذیرد.

همین مخالفت‌ها نیز منجر به مرگ دو شهروند ونزوئلایی شده است در یک گذرگاه مرزی تلاش معترضان برای ممانعت از بستن مرز به درگیری با سربازان انجامید که دو نفر در این درگیری ها کشته و ۱۵ تن زخمی شدند .

پیشتر نیکلاس مادورو مخالفت با دریافت کمک‌های انسان دوستانه مرز ونزوئلا را با کلمبیا بسته بود اما خوان گوایدو ‏اعلام کرده است که برای تحویل گرفتن این کمک ها به مرز کلمبیا رفته است و با وجود مخالفت سربازان کامیون ها از این مرز وارد ونزوئلا شده‌اند.

یک دیدگاه

  1. در دوران اوج گیری انقلاب ایران و در پی حمله به یکی از پادگانها؛ مخالفین شاه تعداد زیادی لباس همافرهای نیروی هوایی را پیدا کردند و با پوشیدن این لباسها و گرفتن یک عکس از پشت سر به دروغ ادعا نمودند که تعداد کثیری از پرسنل نیروی هوایی با خمینی بیعت کرده است.
    این تکنیک کثیف (که البته پیشنهاد انگلیسیها بوده) توانست روحیه ارتش و شاه را بشدت تخریب کند و گامی مهم در فروپاشی حکومت پیشین گردد.
    لذا من به مخالفان ونزوئلا اقدامی مشابه را پیشنهاد میکنم تا چندین هزار نفر با لباس نیروهای ارتشی در مقابل رهبر مخالفان رژه بروند و با انتشار فیلمی از پشت سر روحیه دولت و ارتش ونزوئلا را خرد کنند.
    بی تردید تنها دلیل همراهی نظامیان با دولت فاسد ونزوئلا ترس ازدست دادن جایگاه و منافع آنها در دولت آینده است که آنها را حاضر به پذیرش هیچ ریسکی نمیکند اما وقتی که با چنین صحنه ای روبرو شوند حس رقابت برای سهیم شدن در حکومت آینده و ترس عقب ماندن از دیگر نظامیان آنها را مجبور به همکاری با مخالفان خواهد نمود.

Comments are closed.