خواهر نوید افکاری: «نه تنها برادرم را ظالمانه اعدام کردند بلکه  از تخریب محل دفنش هم منصرف نشدند»

خواهر نوید افکاری، کشتی‌گیر و جوان معترض ایرانی اعدام شده توسط رژیم، با انتشار تصویری در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که افرادی ناشناس، که احتمالا ماموران رژیم بوده اند، محل دفن برادرش و سنگ قبری را که قرار بود در آن جا قرار گیرد، تخریب کرده اند. بدین سان نه تنها یک جوان مبارز و برومند را اعدام کردند، بلکه حتی به خانواده او اجازه نصب سنگ قبر نمی دهند و خواهان نوشتن مطالبی به روی آن هستند که مورد قبول خانواده نیست.

خواهر نوید خبر تخریب محل دفن  را ساعتی پس از آن منتشر کرد که حسین و حمید افکاری، پدر و برادر نوید در محل دفن او در گورستان روستای سنگر از توابع شهرستان سپیدان فارس برای ساعاتی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

الهام افکاری خواهر نوید افکاری با انتشار عکسی در صفحه اینستاگرام خود درباره تخریب مزار برادرش خبر داد و نوشت: «اینجا میدان جنگ نیست، اینجا مزار نویدمان است که ریختند و بردند و ویران کردند.»

خبرگزاری هرانا به نقل از یک منبع مطلع در این باره نوشته است  که خانواده افکاری در این مدت تحت فشار بوده‌اند تا روی قبر نوید افکاری سنگ یادبود نگذارند و روز گذشته(پنج‌شنبه) وقتی پدر و برادر نوید در حال آماده‌سازی مزار بودند، بازداشت و ساعاتی بعد آزاد شدند.

نوید افکاری با وجود ابهامات فراوانی که از سوی وکلایش اعلام شد و به رغم کارزار جهانی در مخالفت با اعدامش، ۲۲ شهریور، اعدام و شبانه دفن شد.