خودداری کره جنوبی از دعوت رسمی از رئیس جمهوری اسرائیل موجب شگفتی در اورشلیم شد

دولت کره جنوبی پیشنهاد اسرائیل را برای انجام یک دیدار رسمی از آن کشور رد کرد و موجب شگفتی مقامات اولت اورشلیم گردید. کره جنوبی به عنوان یک دوست و هم پیمان ایالات متحده، قاعدتا با اسرائیل باید مناسبات دوستانه داشته باشد. ولی خودداری از فرستادن دعوت رسمی برای پرزیدنت روبی ریولین رئیس جمهوری اسرائیل موجب شگفتی شده است.

کره حنوبی از نظر تکنولوژی یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان محسوب می شود که در این زمینه با اسرائیل مناسبات گسترده ای دارد. دو کشور دادوستد کلانی با یکدیگر دارند. یکی از احتمالاتی که مطرح می شود آن است که چون دولت سِنول seoul سرگرم رسیدگی به امر گفتگوهای سرنوشت ساز با دولت کره شمالی می باشد، مایل است دیدار رسمی رئیس جمهوری اسرائیل در زمان مناسب تری صورت گیرد.

ولی علت دیگر ممکن است آن باشد که کره جنوبی انتظار داشت اسرائیل بخشی از نیازهای دفاعی خود را از آن کشور خریداری کند. یکی از توانایی های صنایع کره جنوبی ساخت ناوجه های تندرو می باشد که اسرائیل برای حقاظت از سکوهای استخراج گاز از اعماق دریای مدیترانه به آن ها نیاز دارد. اسرائیل ساخت این ناوچه ها را به آلمان سفارش داده است. استدلال آن است که در هرحال، صنایع کشتی سازی آلمان پیشرفته تر از کره جنوبی می باشد و همچنین، دولت آلمان تسهیلات مالی به اسرائیل اعصا می کند.

مقامات دولت اورشلیم در عین حال گفتند که پاسخ ردِ  دولت کره جنوبی در مورد دیدار رئیس جمهوری اسرائیل بسیار مودبانه بوده و از جمله در آن تاکید شده که هیچ ارتباط شخصی با پرزیدنت ریولین ندارد.

یک دیدگاه

Comments are closed.