خودستایی سپاهی سنایی راد: «ماهواره سپاه پاسداران، موازنه قدرت در جهان را برهم ریخت»

معاون دفتر عقیدتی- سیاسی علی خامنه‌ای، با ستایش از آن چه که “قدرت کوبنده سپاه پاسداران علیه رژیم صهیونیستی” نامید ادعا کرده گفت: «عبور ماهواره بر فراز اسرائیل برای آنها تولید ناامنی می‌کند»!

سپاهی رسول سنایی راد، از اعضای مهم دفتر نظامی خامنه ای این سخنان را در ارتباط با آن چه بیان داشت که سپاه پاسداران ادعا می کند که به عنوان ماهواره اطلاعاتی در مدار زمین قرار گرفته و از جمله می تواند بر فراز اسرائیل پرواز کند. ولی نهادهای اطلاعاتی ایالات متحده می گویند آن چه که به فضا فرستاده شده، تنها یک دوربین کامپیوتری معلق است که هیچ ارزش اطلاعاتی ندارد.

پاسدار سنایی ‌راد در دنباله سخنان خود گفت: پرتاب ماهواره نظامی ایران یک موازنه جدید در منطقه و جهان ایجاد کرده است.

اسرائیل، دست کم دو ماهواره اطلاعات بسیار دقیق در مدار زمین دارد که قادر است حتی از پلاک اتومبیل ها عکس بگیرد. معلوم نیست که سپاهی سنایی راد با استدلال به چه دلایلی این چنین خودستایی می کند. صدها ماهواره جاسوسی متعلق به ده ها کشور جهان، در مدار زمین در حال گردش است.

شبکه تلویزیونی آمریکایی فاکس نیوز با استناد به تصاویر ماهواره‌ای گزارش داده بود که جمهوری اسلامی ایران در حال تونل‌سازی و ذخیره تسلیحات جدید در پایگاه نظامی در شرق سوریه است.

– ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه: ایران شریک سنتی ما در حوزه نظامی- فنی است و با پایان یافتن تحریم‌های تسلیحاتی با این کشور کار خواهیم کرد و حق دارد برای تامین نیازهای نظامی خود اقدام کند.

پس از پرتاب ماهواره نظامی «نور ۱» حکومت ایران ادعا کرد که اهداف این ماهواره صلح‌آمیز است. ولی سپاه پاسداران علنا آن را یک ماهواره نظامی و دارای ماموریت های جاسوسی توصیف کرد و اکنون یک سپاهی عضو دفتر نظامی خامنه‌ای می‌گوید که این ماهواره مرتباً از فراز اسرائیل عبور می‌کند و آنها را با چالش روبرو کرده است.

رسول سنایی‌راد

سنایی‌راد همچنین گفت: «پرتاب موفق اولین ماهواره نظامی ایران از سوی سپاه که با موشک سه مرحله‌ای صورت گرفت در ابعاد مختلف دارای اهمیت است و ایجاد یک موازنه جدید در منطقه و جهان را نشان می‌دهد.»

به گزارش خبرگزاری مهر وی با بیان اینکه موفقیت سپاه پاسداران در پرتاب موفق ماهواره و شکست آمریکا در برابر ایران ناتوانی آنها را نشان داد گفت آمریکایی‌ها برای توجیه حضورشان در منطقه به سمت «کتمان‌درمانی» در رویارویی با موازنه جدید پیش رفته‌اند.

او گفته «این ماهواره مرتباً با عبور از فراز سرزمین‌های اشغالی برای آنها تولید ناامنی می‌کند و تلاش آمریکایی‌ها برای کم اهمیت جلوه دادن دستاورد نیروی هوافضای سپاه چه بسا به نوعی دلداری دادن به صهیونیست‌ها باشد که سران آمریکا دنبال می‌کنند».