خودسوزی دختر ابی و درگذشت او، همچنان دنیا را تکان می دهد و علیه رژیم ایران تنفر ایجاد می کند

سحر خدایاری که در واکنش به تشکیل پرونده قضایی به خاطر ورود به ورزشگاه آزادی، مقابل یکی از دادسراهای تهران خودسوزی کرد و بعد از چند روز بستری شدن در بیمارستان، درگذشت

بسیاری از باشگاه های جهان و شخصیت های ورزشی و هنری و سیاسی نسبت به خودسوزی سحر خدایاری هوادار علاقمند به تیم استقلال واکنش جهانی نشان داده اند اما  بازیکنان تیم استقلال تنها در جریان تمرین‌ خود، آن هم به درخواست آندره استراماچونی، سرمربی ایتالیایی این تیم به احترام سحر خدایاری، یک دقیقه سکوت کرده اند.فدارسیون جهانی فوتبال، فیفا بعد از خودسوزی دختر ابی  برای بررسی ورود زنان به ورزشگاه‌ به تهران خواهد رفت .

به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی فیفا گفته است : برای بررسی ورود هر چه زودتر زنان به ورزشگاه در طول دو هفته آینده با مقام‌های فوتبال ایران دیدار خواهند کرد و به بررسی میزان آماده بودن ورزشگاه‌ها برای ورود زنان خواهند پرداخت .

در این گزارش امده که  یک روز پس از اعلام مرگ سحر خدایاری دختر هوادار فوتبال در ایران، فیفا اعلام کرده که هیاتی را به ایران اعزام خواهد کرد ولی سخنگوی فیفا گفته که سفر هیات فیفا صرفا به خاطر مرگ سحر خدایاری نیست برای جلوگیری از رخدادهای بعدی هم چون دختر ابی  است .

سحر خدایاری که در واکنش به تشکیل پرونده قضایی به خاطر ورود به ورزشگاه آزادی، مقابل یکی از دادسراهای تهران خودسوزی کرد و بعد از چند روز بستری شدن در بیمارستان، درگذشت. از هواداران باشگاه استقلال بود و به “دختر آبی” مشهور شده است.

باشگاه فوتبال بارسلونا نیز در پیامی نوشت :فوتبال بازی برای همه است و مردان و زنان باید قادر باشند در کنار هم در استادیوم از این بازی زیبا لذت ببرند.

باشگاه آ.‌اس‌.رم ایتالیا نیز با تغییر رنگ زمینه لوگوی این باشگاه  از قرمز به آبی نوشته است “اکنون وقت آن رسیده” که زنان و مردان در ایران در کنار هم از تماشای فوتبال در استادیوم‌ لذت ببرند.

بازیکنان تیم پرسپولیس نیز که تمرین خود را در ورزشگاه “شهید کاظمی” تهران انجام می‌دادند، به احترام سحر خدایاری یک دقیقه سکوت کردند.

گری لینه‌کر، مهاجم سابق تیم ملی انگلستان که  پیشتر به خبر عدم اجازه ورود زنان به ورزشگاه ، گفته بود این خبر بسیار ناراحت کننده و افتضاح است وی  دیروز (چهارشنبه )در توئیتری نوشت : اکنون وقت عمل فیفا است.

پاسدار غلامرضا جلالی در باره خودسوزی سحر خدایاری در هشدار به رسانه ها گفت: به همه اصحاب رسانه تاکید می کنم  مواظب باشید .این یک جریان جدید است برای تحریک مردم ایران متاسفانه برخی در داخل یک دوقطبی کاذب موافق و مخالف ورود زنان به ورزشگاه ایجاد کردند و اصل مطالبات زنان در کشور فراموش شده است.

وی افزود:  مطالباتی همچون  ازدواج بهنگام، اشتغال مناسب و صدها دغدغه‌ای که دختران جوان این مرز و بوم با آن مواجه هستند. اما  گویا از نگاه برخی‌ها همه مطالبات زنان در ایران صرفا به ورزشگاه آزادی ختم می‌شود!

حکومت ایران حق ازادی بیان و تفریح و شادی را از مردم ایران بویژه زنان گرفته است .مطالباتی که پاسدار جلالی از ان دم می زند در کشور ایران مدت هاست که دفن شده و مردم روزبه روز افسرده تر و غمگین تر و محزون تر می شوند .جوانان ایرانی نه جایی برای تفریح دارند و نه امکاناتی که به بوسیله ان زمان خود را سپری کنند امکاناتی که  باید حکومت در اختیار انان بگذارد تا ان را مطالبه کنند .؟؟اما کدام امکانات در ایران وجود دارد که مطالبه شود؟؟؟

محمود واعظی رییس دفتر دولت روحانی گفته بود : با فضای فعلی حضور زنان در ورزشگاه به مصلحت نیست.

2 دیدگاه‌

  1. این دختر بدبخت را به نظر میاید که به دستور ملاها باید در بیمارستان کشته باشند، چرا که در این عکس که مدت زیادی بعد از سوزاندن خود میباشد حال این دختر و انرژی اش به هیچ وجه مانند کسی نیست که در حال مردن باشد!
    این دختر شیر دل را کشتند که حرف نزند.

  2. خدا رحمت کنه این خانوم طرفدار استقلال رو
    امیدواریم روزی بیاد که از اینگونه مسائل نداشته باشیم و میدانیم در دنیای امروز بدتر از این مسائل و ظلم‌ها هم بر خانومها وارد میاد

Comments are closed.