خوزستان وارد هفتمین شب اعتراضات شد؛ اعتراضات به استان اصفهان رسید

اعتراضات خوزستان، روز چهارشنبه ۳۰ تیرماه، برای هفتمین شب پیاپی ادامه یافت و بار دیگر، چندین شهر این استان، در اعتراض به بی‌آبی، سرکوب مردم تشنه لب توسط حکومت و بی توجهی و بی عملی مسئولان نسبت به خواسته‌های به حق آنان، به خیابان‌ها آمدند و تظاهرات کردند.

با وجود اینکه در شب‌های گذشته، اعتراضات مسالمت آمیز مردم خوزستان با خشونت، سرکوب و  تیراندازی ماموران رژیم روبرو شده بود، باز هم معترضان برای پیگیری خواسته‌هایشان جان خود را برکف دست گذاشته و به خیابان‌ها آمدند.

در شب هفتم، مردم شهرهای سوسنگرد، اهواز، ماهشهر، راهمهرمز، مسجد سلیمان، شوش، الهایی، ایذه، رامشیر و چند شهر و محله دیگر خوزستان به بیرون آمده و دست به اعتراض زدند. در رامهر نیز مردم جاده ارتباطی به ماهشهر را بستند.

در برخی از فیلم‌هایی که از شب هفتم اعتراضات در شبکه های اجتماعی منتشر شده، صدای تیراندازی های فراوان و مستمر به گوش می‌رسد. در یکی از فیلم‌هایی که از مسجد سلیمان در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده، صدای رگبار مسلسل نیروهای امنیتی که یه سوی معترضین شلیک می‌شود به گوش می‌رسد.

در یکی دیگر از فیلم‌های اعتراضات که به تازگی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، صدای جوانی به گوش می‌رسد که در گوشه‌ای پناه گرفته و از نیروهای سرکوبگر رژیم می‌خواهد به سوی او شلیک نکنند. او خطاب به ماموران مسلح رژیم می‌گوید: «من ۲۲ سالمه و بیکارم. من حقم را می‌خواهم، به من تیر نزن».

همچنین در شب هفتم، اعتراضات خوزستان به استان اصفهان نیز کشیده شد. یزدانشهر در نزدیکی نجف‌آباد اصفهان، شاهد حضور پررنگ و گسترده مردم این شهر در حمایت از اعتراضات هم‌میهنان خوزستانی‌اشان بود. مردم یزدانشهر شعارهای «مرگ بر دیکتاتور »، «ایرانی می‌میرد، ذلت نم‎ی‌پذیرد»، «خوزستان، خوزستان، حماییت می‌کنیم» و «می‌کُشم، می‌کُشم، آنکه برادرم کشت» سر دادند.

مردم بوشهر نیز از اعتراضات مردم خوزستان حمایت کردند. نیروهای سرکوبگر رژیم در این شهر حضور گسترده یافتند.

همچنین در شبکه‌های اجتماعی تصویر و فیلم جوانی به نام «فرزاد فریساوی»، ۱۹ ساله، منتشر شده که در خوزستان با گلوله‌ نیروهای امنیتی رژیم، کشته شده است.

مجموعه فیلم‌هایی از شب هفتم اعتراضات خوزستان را در یک فیلم برای شما گرد آورده‌ایم: