دادستان تهران می پرسد که چرا سه هزار دستگاه خودرو انبار شده، به بازار فرستاده نمی شود؟

دادستان تهران به بازدید از پارکینگی رفت که در آن چند هزار اتومبیل نو انبار شده تا بداند که چرا این اتومبیل ها به دست مشتریان نمی رسد؟ در گزارش ها آمده است که در پارکینگ موسوم به  آزادگان در اتوبان فتح بیش از سه هزار دستگاه اتومبیل دست نخورده، انبار شده است.

به گزارش خبر گزاری ایسنا علی القاصی، دادستان تهران این ماموریت را به عهده گرفته تا مشخص سازد که چرا این همه اتومبیل خاک می خورد و به دست متقاضیان نمی رسد؟

در این گزارش امده که  مسئولین سایپا در این پارکینگ، بالغ بر سه هزار خودرورا نگهداری می کنند که  بخش عمده این خودروها متعلق به سایپا بوده و به علت نواقص فنی و قطعه‌ای در این پارکینگ نگهداری می شوند.

صنعت خودروسازی ایران که بعد از نفت، گاز و پتروشیمی بزرگ‌ترین صنعت این کشور به شمار می‌رود و با حدود ۸۵۵ هزار پرسنل ۱۰ درصد از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص  داده بود اما در حال حاضر از مشکلات عدیده‌ای رنج می‌برد.

جواد سلیمانی مدیر عامل سایپا در دیدار با دادستان از علت دپوی خودروها در این پارکینگ گفت : این خودروها به علت مشکلات حوزه قطعه و تحریم در این حوزه بود که موجب دپو شدن این میزان خودرو در پارکینگ شده است.

وی افزود:  تمامی قطعات داخلی این خودروها در انبار دپو شده تا پس از تامین قطعات خارجی، این خودرو ها را  تکمیل کرده و به بازار تحویل دهند .

دادستان تهران گفت: نگهداری این میزان خودرو زیر نور آفتاب و در فصل های متغیر سال موجب ضرر خریدار شده و باید تمامی علل این موضوع را بررسی کنیم و اگر مشکل از سوی قطعه سازان باشد به سوی آنها نیز خواهیم رفت.

ایران سالانه بیش از یک میلیون خودرو تولید می کرد  و ظرفیت تولید این کشور در ۲ سال پیش به یک میلیون و ۵۳۴ هزار رسیده بود  که شامل اتوبوس و کامیون سنگین بود اما بعد از اعمال مجدد تحریم‌ها که با خروج آمریکا از توافق اتمی با این کشور (برجام) رقم خورد تولید خودرو در ایران در سال گذشته  به ۹۵۵هزار دستگاه کاهش یافت. وانتظار می‌رود که در سال جاری تولید خودرو در این کشور به یک میلیون دستگاه برسد. دولت ایران بین ۱۴ تا ۱۶ درصد از سهام این دو شرکت را در مالکیت خود دارد.