دادستان عربستان همزمان با آغاز دادگاه متهمان قتل جمال خاشقچی برای پنج تن از آنها درخواست اعدام کرد

ترکیه ازعربستان خواسته بود که تا ۱۸ نفر از , مظنونان از جمله پانزده , مامور که به گفته دولت ترکیه به استانبول سفر کرده بودند به ترکیه استرداد شوند

دادستان عربستان , پنجشنبه دیروز, همزمان با آغاز دادگاه متهمان قتل جمال خاشقچی برای پنج تن از آنها درخواست اعدام کرده است .

جمال خاشقچی , روزنامه نگار , در عربستان سعودی بود که در روزنامه واشنگتن‌پست , مقالاتی در انتقاد از محمد بن سلمان , ولیعهد عربستان , منتشر می کرد.

آقای خاشقچی , روز دوم اکتبر , سال گذشته میلادی دهم مهرماه در کنسولگری عربستان در شهر استانبول به قتل رسید .دادستان پرونده در جلسه روز پنجشنبه , متهمان را عوامل خودسری توصیف کرد که برای بازگرداندن آقای خاشقچی به ترکیه فرستاده شده بودند.

ترکیه ازعربستان خواسته بود که تا ۱۸ نفر از , مظنونان از جمله پانزده , مامور که به گفته دولت ترکیه به استانبول سفر کرده بودند به ترکیه استرداد شوند آنکارا می‌گوید این افراد باید در ترکیه محاکمه شوند اما عربستان این درخواست را رد کرده است .

رسانه های دولتی , عربستان اطلاعات زیادی درباره دادگاه متهمان قتل خاشقچی , منتشر نکردند در گزارش کوتاهی که درباره این دادگاه منتشر شده آمده است , که نخستین جلسه با حضور متهمان و با وکلای شان آغاز شده است .

وکلای مدافع از دادگاه درخواست کردند که نسخه از کیفرخواست در اختیار آنها قرار گیرد و به آنها فرصت داده شود تا آن را مطالعه کنند .تاریخ برای جلسه بعدی هم تعیین نشده و به طور رسمی اسامی هیچ یک از متهمان این پرونده ذکر نگردیده است.