دادسرای اوین برای مدیرعامل جمعیت “امام علی” قرار بازداشت صادر کرد

صفحه اینستاگرام جمعیت امداد دانشجویی “امام علی” از صدور حکم جلب و بازداشت زهرا رحیمی خامنه، مدیرعامل این گروه خیریه، و همسر شارمین میمندی نژاد، خبر داد و نوشت: دادسرای امنیت ” مقدسی” اوین، برای زهرا  رحیمی خامنه حکم جلب و قرار بازداشت صادر کرده است.

درادامه نوشته اند: ‌ او باید “تا تامین وثیقه” در دادسرا حضور داشته باشد.

این در حالی است که شارمین میمندی‌نژاد،‌ موسس این جمعیت،‌ نیز همچنان در بازداشت به سر می‌برد.

جمعیت «امام علی» پیشتر در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه خواستار آزادی و رسیدگی منصفانه به پرونده میمندی‌نژاد شده بود.

نیروهای امنیتی روز اول تیر میمندی‌نژاد را هم‌زمان با مرتضی کی‌منش و کتایون افرازه، دو عضو این جمعیت، بازداشت کردند.

افرازه و کی‌منش یک ماه پس از بازداشت آزاد شدند.

شارمین میمندی‌نژاد، مؤسس، مرتضی کی‌منش مسئول رسانه‌ای و کتایون افراز بازرس علی‌البدل جمعیت امام علی سه نفری هستند که پیشتر توسط  ماموران سازمان اطلاعات سپاه ثارالله دستگیر شده بودند.

جمعیت امداد دانشجویی-مردمی امام علی یک خیریه غیر وابسته به حکومت است که ۲۱ سال پیش در دانشگاه شریف تهران شکل گرفت و سپس به یک خیریه سراسری تبدیل شد. دو دفتر اصلی این جمعیت خیریه در دانشگاه‌های شریف و تهران است و بیش از ۱۰ هزار نفر عضو فعال در سراسر کشور دارد.

گستردگی فعالیت این موسس موجب شد تا ۱۰ سال پیش  با ثبت مقام مشورتی به عضویت شورای امور اقتصادی-اجتماعی سازمان ملل در اید.

کار آنان در کمک به نیازمندان ، کودکان کار، سیل زدگان و زلزله زدگان در کشور ، همیشه مطرح بود و شماری از رسانه های حکومتی از جمله روزنامه های رسمی و خبرگزاری ها بارها از انان در کمک رسانی به حاشیه نشینان نام برده اند.

گفتنی است روزنامه  کیهان تهران وابسته به علی خامنه ای نیز بیشتر خواستار بسته شدن و حمله به این موسسه را داده بود.

ابراهیم رئیسی نیز در باره موسسه خیریه امام علی  گفته بود: “‌‌‌امروز برخی دشمنان دنبال این هستند که در قالب امور خیریه، مجموعه‌هایی را برپا کنند که ریشه خیرخواهی و توجه به مردم ندارد و اهداف بدخواهانه پشت آن است.”