دامنه اعتراضات و تجمعات در ایران،  امروز گسترش بیشتری یافت 

به گزارش ویدیو‌های منتشر شده در شبکه های  اجتماعی، موج اعتصاب کارگران پالایشگاه‌ها و صنایع پتروشیمی در جنوب ایران از ابتدای هفته آغاز شده و تا امروز(دوشنبه) ادامه دارد .

در این گزارش آمده است که علاوه بر کارگران پتروپالایش کنگان، کارگران پالایشگاه جفیر در نزدیکی اهواز و پالایشگاه‌های آبادان، نفت سنگین قشم و پارسیان لامرنیز  دست به اعتصاب زدند.

همچنین کارگران نیشکر هفت تپه امروز (دوشنبه)  ۱۳ امرداد نیز به مانند روز های گذشته به تجمع اعتراضی خود  در مقابل فرمانداری شوش ادامه دادند.

در ادامه این خبر، امده است که   پرسنل شرکت هپکو اراک نیز برای چندمین بار در اعتراض به پرداخت نشدن دستمزدهای خرداد و تیر ماه سال جاری و بخشی از مطالبات سال‌های ۹۵ و ۹۶ دست به تجمع زده اند.

به گزارش منابع محلی پرسنل شرکت هپکو امروز (دوشنبه) پس از تجمع در داخل شرکت، از محل شرکت به سمت زیر پل بختیاری راهپیمایی کردند.

در ادامه گزارش شده است که  رانندگان ناوگان اتوبوسرانی ارومیه؛نیز اعتصاب کردند.

به گزارش منابع محلی در ارومیه  نزدیک به ۳۵۰ اتوبوس ناوگان اتوبوسرانی ارومیه اعتصاب کردند ، رانندگان معترض گفته اند که  هیچ کسی به درد ما گوش نمی‌کند ، سند ما را آزاد کنید

رانندگان در ادامه، گفته اند که متاسفانه شهرداری بیمه رانندگان را پرداخت نکرده و از طرفی درآمد ما ۸۰ درصد بعد از شیوع کورونا کاهش یافته است ولی هیچ گونه حمایتی از سوی نهادی صورت نگرفته و تنها کمک آنان توزیع روغن موتور برای یکبار بوده است.

در ادامه این خبر امده است که  جمعی از کارگران شرکت کنتورسازی قزوین نیز با تجمع در مقابل فرمانداری البرز خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

کارگران  می‎گویند: “سال‌هاست که شاهد بی سر و سامانی شرکت کنتورسازی قزوین هستیم و خصوصی سازی نادرست بلای جان کارگران شده است، اما در این میان آنچه دیده نمی‌شود فریادهای به حق کارگران ستمدیده این شرکت است که به جایی نمی‌رسد و مسئولان استان قزوین هم بارها وعده‌های بی سرانجامی داده‌اند که عملیاتی نشده است”.

در ادامه این خبر ، یکی از کارگران حاضر در تجمع گفت: “ما با مشکلات مختلفی دسته و پنجه نرم می‌کنیم؛ بیمه یکی از مشکلات ماست و تقریبا از چهار ماه گذشته حق بیمه‌ای به حساب ما توسط شرکت واریز نشده است تا بتوانیم از خدمات بیمه بیکاری استفاده کنیم”.

او گفته است که  “وعده‌های مسئولین پوچ است و دروغ و هنوز پس از گذشت چند سال  برنامه‌ای برای حل این موضوع صورت نگرفته است و ما همچنان بلاتکلیف هستیم. با شرایط کنونی که ایران دارد  ای کاش مسئولانی که حقوق چند میلیونی خود را سر ماه دریافت می‌کنند، حداقل به فکر شکم گرسنه و سفره خالی کارگران قزوین بودند”.

در ادامه اعتراض ها در ایران گزارش شده است که تعدادی از اهالی روستای محمد آقا آقاجری (کیکاووس آقاجری) از روستاهای شهرستان بهبهان در اعتراض به مشکلات بی‌آبی این روستا در مقابل فرمانداری این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

اهالی این روستا، گفته اند: روستا بی آب است و در این فصل گرما قادر به تامین آب شرب خانواده ها نیستیم .مشکلات بی‌آبی با شروع فصل گرما کماکان ادامه دارد و علیرغم وعده های مسئولین طی چندسال گذشته هیچ اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.