دامنه ی تحریم ها علیه حکومت ایران به کمپانی بین المللی آمازون نیز رسید .

در ادامه گسترش تحریم های ایالات متحده علیه حکومت ایران شرکت آمازون یکی از بزرگ‌ترین خدمات‌دهنده‌ها در حوزه سرورهای ابری است، با ارسال پیامی به برخی کاربران ایرانی خود اعلام کرده که در چارچوب اطاعت از سیاست‌های دولت آمریکا در خصوص تحریم و صادرات کالا و خدمات، اعطای خدمات به شهروندان ایران را متوقف می سازد. در پیامی که آمازون برای همه کاربران ایرانی انتشار داده، از جمله نوشته است: « علت قطع اعطای خدمات از جانب آمازون آن است که شما که در کشوری تحریم‌شده از سوی ایالات متحده زندگی می کنید، و بنابراین، حساب آمازون شما غیرفعال می‌شود. و از دسترسی به برخی خدمات اینترنتی خود محروم گردیده اید».

آغاز این تحریم ها از سوی ایالات متحده علیه حکومت ایران به ۱۰ سال پیش باز میگردد که در نتیجه آن  بسیاری از شهروندان یا شرکت‌های خصوصی ایرانی از این مساله متضرر شده‌اند.

آمازون بزرگترین کمپانی فروش کالا و وسائل در سراسر جهان است که به علت ارائه کالا به قیمت ارزانتر، مورد استقبال جهانیان قرار گرفته و فروش سالیانه آن به چند صد میلیارد دلار بالغ می شود. آمازون می تواند هر نوع کالایی را به بهایی ارزان تر از بازار، عرضه کند و آن را به سرعت به دست مشتری برساند.

در همان حال که آمازون به پیروی از تحریم های ایالات متحده علیه رژیم ایران، اعطای خدمات به شهروندان ایرانی را متوقف میسازد، آمازون در حال برپایی یکی از بزرگترین مراکز خود در اسرائیل می باشد.

مقامات رسمی حکومت ایران، هنوز نسبت به خارج شدن آمازون از آن کشور واکنشی نشان نداده اند، ولی کاربران در شبکه های اجتماعی نوشته اند که این امر یکی دیگر از نشانه های ورشکستگی حتمی رژیم محسوب می شود.