دانشجویان، کارگران، رانندگان و دیگر صاحبان مشاغل آزاد، همچنان قربانیان کورونا هستند

علیرغم پنهان کاری های رژیم، گزارش رسید که شماری از کارگران، دانشجویان، رانندگان و صاحبان مشاغل دیگر، همچنان قربانی بیماری کووید ۱۹ قرار می گیرند.

یک نماینده مجلس خبر داد که  ۳۷ تن از کارگران پتروشیمی ارومیه به کورونا مبتلا شده اند و گفت:   در ایام تعطیلی واحدهای تولیدی، مدیرعامل پتروشیمی ارومیه بدون کسب مجوز بهداشتی از شبکه بهداشت و درمان اقدام به بکارگیری کارگران کرد و تعدادی از کارگران به کرونا مبتلا گردیده اند».

ولی کریم دلجوان، مدیر عامل مجتمع پتروشیمی ارومیه با اظهار بی‌خبری از ابتلای کارگران به کرونا تأکید کرد که پروتکل‌های بهداشتی در این مجتمع “به‌خوبی رعایت می‌شود.”

وی گفته که “فعالیت این مجتمع نباید متوقف شود چون توقف فعالیت باعث می‌شود که راه‌اندازی مجدد آن یک هفته تا ۱۰ روز به تاخیر بیافتد.”

کارگران ایران نه تنها دستمزد کافی نمی گیرند بلکه از خدمات بهداشتی لازم نیز برخوردار نیستند.

هم چنین سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبرداد که ۲۵۰ نفر از کادر درمان بیمارستان‌های این دانشگاه به کرونا مبتلا شدند

آرش نجیمی، گفت این آمار مربوط به استان اصفهان به غیر از موارد ابتلای کادر درمان در شهرهای کاشان و آران و بیدگل است.

در رسانه های خبری امده است که در اصفهان تاکنون ۸۱۱ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

همزمان  سخنگوی ستاد مقابله با کورونا در دانشگاه علوم‌پزشکی استان کرمانشاه نیز خبرداد که  ۱۰۷ تن  از پزشکان، پرستاران و کادر درمان این استان به کرونا مبتلا شده اند.

ابراهیم شکیبا افزود:  از میان  این ۱۰۷ نفر کادر درمان استان کرمانشاه که به کرونا مبتلا شده‌اند  ۲۳ نفر پزشک و ۴۰ نفر پرستار، ۴۴ نفر از کارکنان مراکز بهداشت و نیروهای ستاد بهداشت و درمان هستند.

و در گزارش دیگری امده است که رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان ایلام نیز از افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این استان به ۴۴۵ نفر خبر داد و گفت:  طی ۲۴ ساعت گذشته نیز هفت مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان ایلام  گزارش شده و دو نفر نیز بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند و آمار رسمی جان‌باختگان در ایلام به ۴۷ نفر رسید.

تاکنون ۶۲ نفر در استان ایلام بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

امار مبتلایان و جان باختگان در بین اتوبوسرانی و تاکسیرانی و مترو افزایش یافت.

رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: تاکنون در تاکسیرانی ۱۹ راننده و یک نفر کارکنان تاکسیرانی یعنی مجموعا ۲۰ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان باختند و ۳۱۷ نفر به این بیماری مبتلا شدند که خوشبختانه ۱۴۷ نفر از آن‌ها بهبود پیدا کردند.

علیخانی افزود:  در اتوبوسرانی نیز دو نفر فوتی و۱۴۷تن مبتلا به کورونا است.

این مقام مسوول گفت:   در مترو نیز بین ۴۰ تا ۵۰ مبتلا داشتیم که بیشتر آن‌ها از راهور‌های مترو و پرسنل بودند.

علیخانی گفت: در هفته قبل و با توجه به آغاز فعالیت بخشی از مشاغل، تعداد مسافرین در مترو و اتوبوس به حدود ۳۷۰ هزار تن رسید و روز گذشته این رقم به ۴۷۶ هزار مسافر افزایش پیدا کرد. در حقیقت روز گذشته ۱۷۶ هزار نفر با توجه به آغاز فعالیت مشاغل، به مسافرین اضافه شدند.

این در شرایطی است که  طرح ترافیک اجرا نمی‌شود و ۷۰ درصد ترافیک در این روز‌ها نسبت به مشابه سال گذشته افزایش پیدا کرده است. خطوط ویژه اتوبوسرانی نیز به دلیل حجم زیاد خودرو‌ها پر شده و به مانعی برای سرویس دهی این خطوط تبدیل شده است.