دانشجویان دانشگاه ها، پس از سخنرانی حسن روحانی، به تظاهرات اعتراضی روی آوردند

دانشجویان معترض بار دیگر در این اعتراضات تعهدات انتخاباتی روحانی برای بازگشت دانشجویان اخراج شده به دلیل فعالیت‌های سیاسی و از بین بردن “فضای امنیتی” که در دانشگاه‌ها شدید تر هم شده است را به او یادآورشدند

شماری  از دانشجویان و اعضای تشکل‌های دانشگاهی در مراسم آغاز سال جدید تحصیلی دانشگاه و مراکز علمی و پژوهشی در “دانشگاه تهران”» هم‌زمان با آغاز سخنرانی روحانی، پس از  ترک جلسه، با تجمع و تظاهرات به او دولت اش اعتراض کردند.

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در دعوت همگان به حضور در انتخابات پیش رو به هدف  استمرار دوباره حکومت ایران گفت: در پایان امسال ما انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی را داریم. مانند همیشه انتظار داریم که دانشگاه‌ها هم چنان در این انتخابات ما را یاری کنند .

رئیس جمهوری ایران گفت: سال‌ها بحث کردیم اما به نتیجه نرسیدیم، باید به همه‌پرسی از مردم رجوع کنیم. ما راه دیگری نداریم. نمی‌شود که فقط با یکدیگر دعوا کنیم. ما ۴۰ سال است که با یکدیگر بحث می‌کنیم. راه را باید انتخاب کنیم.”

همزمان با سخنرانی روحانی  دانشجویان بعد از ترک جلسه با در دست داشتن دست‌نوشته‌هایی و زدن چسب بر دهان خود به عملکرد روحانی در دوران ریاست جمهوری اش، عدم انتقادپذیری دولت و عدم اختصاص تریبون به تشکل‌های دانشجویی  و هم چنین دستگیری ده‌ها تن از دوستان خود در اعتراضات دی ماه گذشته و پیشنهاد روحانی مبنی بر خصوصی سازی دانشگاه ها و بالارفتن شهریه‌ها به هدف حمایت از خزانه تهی حکومت ایران اعتراض کردند.

حسن روحانی  افزود: مردم معتقد به نظام، کشور بوده و به آینده‌شان امید دارند.‌ اولین پرچم انتخابات، پرچم امید است.

دانشجویان معترض بار دیگر در این اعتراضات تعهدات انتخاباتی روحانی برای بازگشت دانشجویان اخراج شده به دلیل فعالیت‌های سیاسی و از بین بردن “فضای امنیتی” که در دانشگاه‌ها شدید تر هم شده است را به او یادآورشدند.

هنگام سخنرانی حسن روحانی حضور نمایندگانی که دانشجو نبودند و هم چنین صندلی های خالی سالن و ترک سالن توسط دانشجویان از نکات قابل توجه حضور او در دانشگاه  تهران بود .

2 دیدگاه‌

  1. شماها اگر هوش سیاسی داشتید با این سخنان تحریک کننده و گمراه کننده به های و هوی نمیافتادید!!! واقعا که باعث تاسف است.

    حسن کلیدساز رفت و قرارداد ننگین واگزاری دریای مازندران به روسیه را امضا کرد و شماها جیکتان در نیامد. ادم بی تفاوت خاعن که شاخ و دم نداره.

  2. اخوندهای دجال و جلاد و ستم گر مثل این است که میدانند که کدام دکمه شماها را فشار بدهند که به رقصتان در بیاورند. واقعا که خوب سرگرمتون میکنند!! عقلمان کجا رفته؟

Comments are closed.