دانشجویان دوره دکترای پزشکی، باید علاوه بر طب مدرن، طب سنتی ایران را نیز فراگیرند

گذراندن درس طب سنتی برای دانشجویان دوره دکتری در ایران اجباری شد .

آخوند عباس تبریزیان پس از آتش زدن کتاب “اصول طب داخلی هاریسون” گفته بود:  این کتاب وسیله نفوذ غرب در کشورهای دیگر است، باید به جای ان طب اسلامی آموخته شود.

معاونت آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرده است که  از این پس  تمامی دانشجویان دوره دکتری عمومی در ایران، صرف نظر از سال ورود به تحصیل ملزم به گذراندن درس طب سنتی شدند.

وی افزود:  گذراندن این درس نه تنها برای دوره‌های پزشکی بلکه برای دندانپزشکی و داروسازی نیز الزامی است.

این خبر در حالی مخابره می‌شود که سازمان نظام پزشکی ایران در برخی موارد از مداخله مروجان “طب اسلامی” در درمان بیماران انتقاد کرده است.

برخی از مدعیان “طب اسلامی” مدعی درمان کورونا با استفاده از روغن بنفشه، روغن حنظل و داروی امام کاظم شده بودند.

سعید اسکندری، رئیس انجمن طب سنتی خراسان رضوی، در این زمینه گفته بود که شمار زیادی از شهروندان در خراسان رضوی شفا یافته اند.

پیشتر نیز عباس تبریزیان برای پیشگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا “راهکارهایی” ارائه کرده که جنجال‌برانگیز شده است.

در پی انتشار این ویدئو، خبرهایی درباره بازداشت این روحانی منتشر شد ولی دادستانی ویژه روحانیت اعلام کرد که این روحانی ساکن شهر نجف عراق است و بازداشت نشده است. با این حال سه پزشک با شکایت او به اتهام “توهین از طریق فضای مجازی” هر یک به ۶۰ ضربه شلاق محکوم شدند.

قوه قضائیه افرادی مانند حسین روازاده، از مبلغان مشهور “طب اسلامی” در ایران را که برای درمان کرونا عسل و سیاه‌دانه تجویز کرده است، زیر چتر حمایتی خود گرفته بود.

محمد سعیدی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه قم، نیز پیشتر در دیداری که چهار سال پیش با عباس تبریزیان داشت، خواستار آن شد که طب اسلامی به عنوان یکی از دروس حوزه علمیه تدریس شود.

در اوایل  رهبری علی خامنه‌ای، در سال ۱۳۶۹، در فرهنگستان علوم پزشکی شاخه‌ای به نام گروه طب اسلامی و طب سنتی تاسیس شد.