دانشمندان اسرائیلی: توصیه میکنیم نوجوانان بین ۱۲ تا ۱۵ سال نیز واکسینه شوند

پزشکان و ویروس شناسان اسرائیل یک بار دیگر توصیه کردند که از این پس حتی نوجوانان بین ۱۲ تا ۱۵ سال نیز باید واکسن ضد کورونا دریافت کنند، وگرنه، ممکن است به ویروس مبتلا گردند و بیمار شوند.

در ماه های گذشته اعلام شده بود که شماری از نوجوانان که در این گروه سنی واکسینه شده بودند، به علائمی از قبیل انقباض ماهیچه قلب و یا لخته خون مبتلا شده اند. ولی اکنون پزشکان اسرائیلی، پس از واکسینه کردن هزاران نوجوان می گویند که این عوارض بسیار معدود و جانبی بوده و حتی اگر رخ می دهد، پس از مدتی برطرف می گردد.

پزشکان اسرائیلی می گویند که مزایای تزریق واکسن، علیرغم برخی عوارض جزئی، بر خطرات ابتلا به ویروس برتری دارد و بهتر است همه نوجوانان نیز واکسن بزنند.

در آماری که امروز در اسرائیل انتشار یافت، آمده است که ۴۶ درصد از افرادی که در یک ماه اخیر به کورونا مبتلا شدند، گروه سنی نوجوانان بوده اند که هنوز واکسینه نشده اند. در هفته اخیر، این رقم به شصت درصد رسیده است.

همین آمار نشان می دهد که از هر شش کودکی که بستری شدند، یک تن دارای عوارض جدی بوده و در مجموع، هفت کودک و نوجوان در اثر کورونا فوت کرده اند.

پزشکان با ارائه این آمار نتیجه می گیرند که بهتر است نوجوانان نیز هرچه زودتر واکسنیه شوند.

ستاد مبارزه با کورونا در اسرائیل، که چند وزیر کابینه نیز در آن عضویت دارند، امروز (یکشنبه) نشست ویژه ای برگزار می کند که در آن ممکن است بر ابعاد محدودیت موجود در اسرائیل افزوده شود. در حال حاضر فعالیت عادی در اسرائیل جریان دارد، ولی از روز آدینه (پریروز) استفاده از ماسک در فضاهای بسته، دوباره اجباری شده است.

در شبانه روز گذشته در اسرائیل بیش از ده هزار تست به عمل آمد و ۱۰۴ فرد مبتلا به کورونا شناسایی شدند.