دانشگاه علوم پزشکی مشهد: «خبر تعطیلی مشهد را تکذیب می‌کنیم»

با فشار مسئولان آستان قدس رضوی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد،  اظهارات خود درباره لزوم تعطیلی این شهر به علت کورونا را پس گرفت.

وی گفته بود: به علت افزایش آمار کورونا مشهد باید یک هفته تعطیل خواهد شود.

ساعتی پس از انتشار خبری مبنی بر تعطیلی شهر مشهد به دلیل بالا گرفتن بحران کرونا این خبر تکذیب شد.

علیرضا رحیمی، افزود: تعطیلی یک هفته‌ای مشهد صحت ندارد و تنها محدودیت‌های گروه سه و چهار اعلامی از سوی ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت در مشهد و شهرهای قرمز خراسان رضوی اعمال خواهد شد.

صبح چهارشنبه خبری منتشر شد مبنی بر این که ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان خراسان رضوی تصمیم گرفته است که شهر مشهد را به مدت یک هفته تعطیل کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی  نیز گفته بود که «با توجه به افزایش تعداد مبتلایان بستری و سرپایی در مشهد و استان خراسان رضوی روز چهارشنبه در جلسه‌ای» اعمال محدودیت‌های جدید بررسی خواهد شد.

حال دانشگاه علوم پزشکی مشهد می‌گوید که این خبر ” صحت ندارد”.

 

محمدرضا یوسفی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از مبتلا شدن ۴۰۶ نفر از کارگران واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به کرونا خبرداد و گفت:  از این تعداد ۱۷۰ نفر به شهرستان زنجان، ۱۲۸ نفر به ابهر، ۳۲ خرمدره، ۱۳ نفر خدابنده، ۵۲ نفر ماهنشان، سه نفر ایجرود و هشت نفر به سلطانیه اختصاص دارد.

در شبکه های اجتماعی نیز فیلمی از یک پرستار  بخش آی‌سیوی بیمارستان مسیح‌دانشوری منتشر شده که در آن میگوید:  اوضاع شیوع کرونا در تهران بسیار خراب است.

او گفته است که ظرفیت پذیرش بیمارستان مسیح دانشوری تقریبا تکمیل است، مشکلات ریوی در بیماران کرونا بیمارستان ما زیاد شده است. اکثر مریض‌های ما زیر دستگاه ونتیلاتور هستند.

همچنین به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، آمار مبتلایان افزایش یافته  طوری که تقریبا تمام گستره پهناور ترین استان کشور در معرض هشدار جدی قرار گرفته است.

تقریبا ۱۲۰ روز از اعلام نخستین مورد ابتلا به کورونا در ایران  می گذرد و تمام بخشهای جامعه درگیر شده اند.

در روز های اخیر شیوع کورونا در جنوب کرمان شدید تر از سایر نقاط استان بوده است .دستور داده شده که محدودیت ها در جنوب کرمان تا بازگشت به وضعیت عادی ادامه یابد.