دانمارک سفیر خود را از تهران فراخواند و خواستار تحریم اتحادیه اروپا علیه رژیم تروریستی ایران شد

سرویس امنیت و اطلاعات دانمارک می گوید که فرد مظنون ۹ روز پیش و هنگامی بازداشت شده که مشغول عکس گرفتن از برخوردی فعالان گروهی به نام “جنبش الاحواز” بوده است

دانمارک در اعتراض به برنامه ریزی رژیم ایران برای حمله تروریستی در خاک دانمارک سفیر خود را از تهران فراخواند دولت دانمارک با بیان اینکه رژیم ایران قصد ترور یک مخالف عرب ایرانی در خاک دانمارک را داشته خواستار تحریم اتحادیه اروپا علیه رژیم تروریستی ایران شد

دانمارک فردی را به ظن توطئه تروریستی به ماموریت از رژیم ایران علیه فعالان “جنبش الاحواز” متهم ساخت

سرویس اطلاعات امنیتی دانمارک اعلام داشت که یک ایرانی که دارای شهروندی نروژی نیز می باشد، به اتهام توطئه برای ترور فرد یا افرادی از سازمانی  که “جنبش الاحواز” نامیده می شود بازداشت کرده است. نام این فرد هنوز اعلام نشده، ولی نخست وزیر دانمارک نسبت به این ماجرا واکنش خشمگینانه ای نشان داد و اعلام داشت که این رفتار رژیم ایران غیرقابل تحمل است و او قصد دارد این ماجرا را به اتحادیه اروپا بکشاند.

این بازداشت چند هفته پس از دستگیری شماری از ماموران حکومت ایران در فرانسه، بلژیک و آلمان صورت می گیرد که قصد داشته اند در همایش سالیانه سازمان مجاهدین خلق در پاریس یک انفجار بزرگ ایجاد کرده و موجب کشتار گروهی از حاضران شوند.

دستگیری فرد ایرانی – نروژی که هنوز نامش اعلام نشده، این پرسش را مطرح می سازد که آیا رژیم ایران دوران ترور مخالفان در کشورهای اروپایی را از سر می گیرد؟

وزارت خارجه حکومت اسلامی ماه گذشته سفیران دانمارک و هلند را فرا خوانده و اعتراض کرده بود که چرا به مخالفان رژیم ایران اجازه داده می شود در آن کشورها ساکن باشند و به فعالیت علیه رژیم ایران دست بزنند.

سرویس امنیت و اطلاعات دانمارک می گوید که فرد مظنون ۹ روز پیش و هنگامی بازداشت شده که مشغول عکس گرفتن از برخی فعالان گروهی به نام “جنبش الاحواز” بوده است.

به گفته پلیس دانمارک، حکومت ایران این فرد را مامور ساخته بود که زمینه سوء قصد به جان این افراد را فراهم سازد.

رژیم ایران چندین سازمان و کشور را به مسؤولیت جنایات ماه گذشته هنگام برگزاری رژه نظامی در اهواز متهم ساخت. رژیم ادعا کرد که عناصر داعش مسؤول این سوء قصد بوده اند و ادعا کرد که با شلیک موشک به یکی از مراکز داعش در ناحیه دیرالزور در خاک سوریه، از آنها انتقام گرفته است.

جنبش الاحواز هرگونه مسؤولیتی را در این کشتار انکار کرده بود. ولی رژیم ایران از اقامت برخی اعضای این گروه در دانمارک و کشورهای دیگر ناخرسند است و می خواهد آنها را خنثی کند.

نخست وزیر دانمارک از این توطئه گری حکومت ایران ابراز خشم کرد و گفت که دولت دانمارک چنین رفتاری را تحمل نخواهد کرد و قضیه را به اتحادیه اروپا خواهد کشاند.

وی اعلام داشت که فرد مظنون ایرانی – نروژی با همکاری سازمان های امنیت و اطلاعات چند کشور دوست شناسایی و بازداشت شده است.

حکومت ایران همه اتهامات تروریستی را در گذشته تکذیب کرده و انتظار می رود که این بار نیز اظهارات نخست وزیر دانمارک را نادرست اعلام کند.

نخست وزیر دانمارک از این توطئه گری حکومت ایران ابراز خشم کرد

3 دیدگاه‌

  1. حضورمرئی سپاه قدس در جوار اسرائیل و حضور نامرئی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در جوار پهنه شرق و غرب بطور گسترده رو به توسعه است ولی در اصل و در نهات باید شفاف سازی بشود و افشاء بگردد.

  2. آخه شماها با کی طرفید؟ با کسانی که گوشت حلال میخورند ولی ازسگ و خوک و شغال بدترند. دم از اسلام میزنند و شعار حمایت ازمردم میدهند ولیکن خودشان مردم کش هستند. درسته با حکومت جعلی جموری اسلامی ایران طرفید. مفت خور و دزد وپلید روباه صفت در لباس بره.

Comments are closed.