دبیرکل حزب موتلفه: مردم به کاندیدای نظامی و اطلاعاتی رای نمی دهند

اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب موتلفه در گفتگو با خبرآنلاین گفت: با اعتقاد عمیق می‌گویم ،من مخالف کاندیداتوری نظامی ها نیستم اما چهره‌های نظامی باید با اذن رهبری وارد انتخابات ۱۴۰۰ شوند. مردم ما در این سالها نشان دادند که به دو گروه رأی نمی‌دهند آن هم برای ریاست جمهوری؛ یکی نظامیان، دیگری اطلاعاتی، چون می‌ترسند کار پادگانی یا امنیتی شود.

وی افزود: اولویت با کاندیدای جوان است اما ایرادی ندارد که شخص غیر جوان رئیس جمهوری شود و دولتش را ترکیبی از جوانان و تجربه آموخته بچیند. اگر کسی روی کاندیداتوری رئیسی و قالیباف اصرار دارد، اختیار با خودش است!

شورای وحدت قوی تر از شورای ائتلاف است. باید دید که کارگردانان شورای ائتلاف چه کسانی هستند و در مقابل کارگردانان شورای وحدت، چه کسانی هستند. حزب موتلفه چند کاندیدا برای ریاست جمهوری دارد نه یک نفر.

محسن آرمین از فعالان سیاسی اصلاح طلب نیز گفته است : اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده دو انتخاب دارند: اول اینکه حضور در صحنه رقابت انتخاباتی با کاندیدای اختصاصی است. درصورتی‌که کاندیدای اختصاصی موفق به عبور از فیلتر شورای نگهبان نشد، اصلاح‌طلبان الزامی برای معرفی کاندیدا ندارند. آنها می‌توانند از فرصت و فضایی که انتخابات فراهم آورده است، برای ارتباط بیشتر با جامعه و بیان دیدگاه‌های خود استفاده کنند.

وی در ادامه افزوده است : و انتخاب دوم مانند گذشته به صورت نیابتی وارد عرصه رقابت انتخاباتی شوند؛ یعنی در برابر عملکرد شورای نگهبان در رد صلاحیت کاندیداهای خود تمکین کنند و با حمایت از کاندیدای دیگران وارد رقابت انتخاباتی شوند.