دبیر بنیاد دفاع از دموکراسی FDD : تحریم علیه رژیم ایران افزایش یابد

یک سازمان غیرانتفاعی پرقدرت در ایالات متحده به دولت آن کشور توصییه کرد که در ادامه تلاش برای فلج کردن فعالیت های مالی و پولی رژیم ایران در جهان، باید هرگونه دسترسی رژیم ایران به سیتم بانکی بین المللی موسوم به سوئیفت را قطع کند و برای این منظور لازم است شماری از شخصیت های اروپایی را که برای ادامه دادوستد بازرگانی با حکومت ایران، سخت تلاش می کنند، در فهرست تحریم ها قرار دهد.

سخن از نهادی با نام “بنیاد دفاع از دموکراسی” FDD در واشنگتن می باشد که تا کنون طرح های خوبی برای مبارزه با زیاده خواهی های حکومت اسلامی ایران به دولت ایالات متحده ارائه داده و شماری از آن ها مورد موافقت قرار گرفته و از جانب دولت پرزیدنت ترامپ به اجرا گذاشته شده است.

دبیرکل بنیاد دفاع از دموکراسی، مار دو بُو ویتس، در سخنانی گفت که اگر برخی از بلندپایگان امور بانکی اروپا در فهرست تحریم ها قرار گیرند، امکان دسترسی رژیم ایران به سیستم جهانی مبادلات بانکی دچار آسیب بسیار خواهد شد و رژیم ایران از بخش عمده درآمد بین المللی خویش محروم خواهد گردید.

آگاهان سیاسی در واشنگتن می گویند: اگر همه منابع مالی حکومت ایران در خارج از کشور بخشکد، رژیم نه تنها باید از برنامه های اتمی و موشکی خود دست بردارد و از جنگ در کشورهای همسایه عقب نشینی کند و انتقال پول به سازمان های ترور را متوقف سازد، بلکه بحران اقتصادی، بالاخره رژیم ایران را به پای میز مذاکرات اتمی بازخواهد گرداند و این امکان را به وجود خواهد آورد که قراردادی بسیار بهتر از برجام امضا شود که امکان دسترسی رژیم ایران به بمب هسته ای را برای ابد از میان ببرد.

خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران، با انتشار خبر مفصلی در این زمینه، از امکان عملی شدن این پیشنهاد، به طور غیرمستقیم ابراز نگرانی کرد.