دبیرکل سازمان ملل از وضعیت ناعادلانه حقوق بشر در ایران خبر داد

دبیرکل سازمان ملل نسبت به وضعیت خانوم زاغری و دیگر دو تابعیتی های زندانی در ایران  نیزابراز نگرانی کرده است

دبیرکل سازمان ملل در گزارش خود از وضعیت حقوق بشر در ایران خبر داد که جمهوری اسلامی از کمیسر عالی این سازمان دعوت کرده که به ایران سفر کند. بر اساس گزارش آنتونیو گوترش  که روز جمعه منتشر شد نمایندگان کمیساریای عالی حقوق بشر در سال گذشته میلادی به ایران سفر کردند.

جمهوری اسلامی در این حال تاکنون به گزارش ویژه حقوق بشر در ایران اجازه سفر به این کشور را نداده است . این گزارشگر  تقاضا داشت که به ایران سفر کند ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ایران هفته پیش در بیانیه ای رفتار گزارشگر ویژه سازمان ملل برای ایران را تخلف آمیز خواند و کمیسر عالی این سازمان را به قطع همکاری تهدید کرده بود.

مجمع عمومی سازمان ملل دوشنبه ۲۶ آذر ماه قطعنامه اعتراض به نقض حقوق بشر در ایران را تصویب کرده بود در این قطعنامه با اشاره به گزارش ها درباره شکنجه زندانیان بازداشت های خودسرانه محاکمه های بدون طی شدن روند عادلانه قضایی , تهدید فعالان حقوق بشر و محدود شدن آزادی بیان اعلام شده بود که حکومت ایران موازین و استانداردهای بین المللی را رعایت نمی کند.

درخواست برای آزادی زندانیان دو تابعیتی و همچنین از کشورهای دیگر که در ایران زندانی هستند  یکی دیگر از بخش های گزارشگر دبیر دبیرکل سازمان ملل است .دبیرکل سازمان ملل نسبت به وضعیت خانوم زاغری و دیگر دو تابعیتی های زندانی در ایران  نیزابراز نگرانی کرده است.

تلاش‌های بین‌المللی برای آزادی یک بانوی بی دفاع که به چنگال جمهوری اسلامی گرفتار آمده است همچنان ادامه دارد . دبیرکل سازمان ملل می‌گوید : شماری از  شهروندان دو تابعیتی در ایران زندانی هستند و مقام‌های جمهوری اسلامی میگویند تابعیت دوگانه را به رسمیت نمی شناسند.

دبیرکل سازمان ملل برخورد با شهروندان دیگر کشورها و ایرانی های دو تابعیتی یک روند ناگوار و نامبارک خواند.