دبیر شورایعالی امنیت ملی رژیم ایران، در بغداد با نخست وزیر عراق دیدار و گفتگو کرد

«علی شمخانی»، درگفت وگو با «فالح الفیاض» مشاور امنیت ملی عراق، از آمادگی ایران برای کمک به عراق در مبارزه با کرونا خبر داد!

علی شمخانی، دبیر شورایعالی امنیت ملی حکومت ایران که با ماموریت از جانب علی خامنه‌ای به بغداد رفته است، امروز (دوشنبه) با برهم صالح رییس جمهوری عراق دیدارکرد و گفت: «ثبات و امنیت و رفاه مردم عراق برای ما اهمیت زیادی دارد و دلیلی بر دخالت ایران در امور داخلی عراق نمی بینیم».

دبیر شورای امنیت حکومت افزود: «حکومت ایران حاضر است تا در مقابله با کرونا امکانات و تجهیزات پزشکی به همراه متخصصان خود در اختیار این کشور قرار دهد و در زمینه مالی نیز کمک های انسان دوستانه کند».

این درحالی است که آمار تلفات و مبتلایان به ویروس در اثر نبود تجهیزات و مواد ضدعفونی لازم در سراسر ایران بویژه شمال کشوربرای مقابله با این ویروس و همچنین کادر متخصص لازم، به شدت رو به افزایش است.

بهرام پارسایی نماینده مجلس در واکنش به سخنان شمخانی در کمک به مردم عراق گفت: «اگر میخواهبد برای مبارزه با کرونا کاری کنید، به داد شهرهای شمالی کشورمان برسید، نیازی نیست به عراق کمک کنید».
پاسدار شمخانی در ماموریت خود به عراق تاکید کرد: «تحولات سیاسی و امنیتی عراق بر ثبات و آرامش منطقه به صورت جدی تاثیر گذار است».
شمخانی در دیدار با «فالح الفیاض»، مشاور امنیت ملی عراق، گفت: «شمارش معکوس برای اخراج نیروهای آمریکایی از منطقه آغاز شده است و نقش دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی برای مدیریت شرایط جدید بسیار مهم و پیچیده است».
شمخانی پس از دو روز به ایران بازگشت.
گفتنی است عراق اولین کشوری بود که پس ازشیوع کرونا در قم، اعلام کرد که تمامی راه‌های هوایی و زمینی خود را بر روی ایرانیان می بندد.
شماری از کاربران فضای مجازی، در ارتباط با سخنان شمخانی نوشته اند: «شاید تمامی کمک های سازمان بهداشت جهانی با دستور خامنه ای به عراق و سوریه فرستاده شده است. او به چه حقی می‌خواهد با پول مردم ایران، برای مبارزه با کورونا به عراق کمک کند؟».