دبیر شورای عالی امنیت ملی حکومت ایران در حساب کاربری توییتر خود با هشتگ انتقام سخت به ترامپ پاسخ داد

علی شمخانی،  دبیر شورای عالی امنیت ملی حکومت ایران در حساب کاربری توییتر خود با هشتگ انتقام سخت به ترامپ پاسخ داد. ” هفته گرامیداشت جنگ هشت ساله ایران با عراق تاریخی مستند از اراده نسل قاسم سلیمانی برای تنبیه دیکتاتورهای متوهمی است که تصور می‌کنند ۱۰۰۰ برابر قدرتمندتر از ایران هستند. قطعا آمرین و عاملینی که دستشان به خون فرزندان اسلامی  ایران آغشته است مانند صدام روانه قبرستان می‌شوند.”

یادآور می‌شود که پرزیدنت ترامپ، در واکنش به خبر قصد حکومت ایران برای ترور سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی با هدف انتقام کشته شدن سلیمانی، در صفحه توییتر خود نوشت: «هر حمله‌ رژیم ایران علیه ایالات متحده، به هر شکلی که باشد، با حمله‌ای هزار برابر عظیم‌تر پاسخ داده خواهد شد».

پرزیدنت ترامپ در این باره افزود: «بر اساس گزارش رسانه‌ها، حکومت ایران ممکن است برای یک ترور یا حمله دیگر علیه ایالات متحده برای انتقام کشتن رهبر تروریست‌ها [قاسم] سلیمانی برنامه ریزی کند».

همچنین  مقام‌های آمریکایی نیز اعلام کردند که بر اساس برآوردهای اطلاعاتی، حکومت ایران در حال بررسی حمله به اهدافی به انتقام مرگ قاسم سلیمانی است و از جمله به استناد برآوردهای اطلاعاتی در صدد کشتن سفیر ایالات متحده در آفریقای جنوبی است.

در ادامه این خبر امده است که  پاسدار غلامرضا سلیمانی فرمانده سازمان بسیج مستضعفین در ایران گفته است: ما دارای قوی‌ترین نیروهای مسلح در دنیا هستیم!

او در ادامه افزود: حکومت ایران به رهبری علی خامنه ای توانسته است  به پیشرفت‌های خارق‌العاده دست یابد و امنیت و ثبات ما در منطقه را بی‌نظیر و قوی کند.

سلیمانی مدعی شد :  در حال حاضر بر اساس آمار موسسات مطالعاتی راهبردی در دنیا ما جزء کشورهای حاضر در رتبه‌های برتر هستیم و دارای قوی ترین نیروهای مسلح هستیم که جزو برترین نیروها در دنیا هستند.