دبیر کل اوپک گفت :  کشورهای صادر کننده نفت بدست زنگنه و بن سلمان است

بارکیندو، افزود : ایران یکی از پنج بنیانگذار اوپک است. در این مدت، ایران نه تنها در فعالیت های اوپک و اوپک + نقش سازنده و هماهنگ کننده ای داشته، و حتی  یک موقعیت پیشرو نیز داشته است

محمد بارکیندو دبیر کل اوپک،درگفت و گو با اسپوتنیک گفته است: سرنوشت اوپک به امضاء  تفاهم نامه وزیر نفت ایران بیژن زنگنه و عبد العزیز بن سلمان آل سعود وزیر انرژی عربستان سعودی بستگی دارد، که در صورت توافق بر بازار انرژی تأثیر بسیاری می گذارد .

بارکیندو، افزود : ایران یکی از پنج بنیانگذار اوپک است. در این مدت، ایران نه تنها در فعالیت های اوپک و اوپک + نقش سازنده و هماهنگ کننده ای داشته، و حتی  یک موقعیت پیشرو نیز داشته است.

دبیرکل اوپک گفت: وزیر زنگنه یک عضو بسیار با تجربه اوپک به همراه همتای خود از عربستان سعودی، شاهزاده عبد العزیز بن سلمان است. خوشبختانه ما معتقدیم که هر دو عضو این سازمان هستند. آنها دارای خرد، تجربه و دانش هستند. این سازمان فقط با تجربه آنها غنی می شود. برای اوپک مهم است که آنها با هم تصمیم بگیرند.

در این گزارش نوشته شده که یک تفاهم نامه بین اوپک و مجمع کشورهای صادر کننده گاز به امضا رسیده است که یک  نقطه عطف بسیار مهم در رابطه بین اوپک و مجمع کشورهای صادر کننده گاز است.