دختران سرباز در ارتش اسرائیل، فعالیت سپاه قدس و حزب الله را در مرز با سوریه رصد می کنند

دختران واحد رصد اطلاعاتی در ارتش اسرائیل، در دوران آموزش جنگی

واحد عملیاتی دختران سرباز در ارتش اسرائیل، ماموریت حفظ امنیت در یکی از حساس ترین مرزهای کشور را به عهده گرفته، که همانا مرز سوریه است. دختران سرباز این احتمال را از نظر دور نمی دارند که در جریان هرگونه رویارویی احتمالی جنگی در خط مرزی با سوریه، ممکن است با افراد سپاه پاسداران ایران و یا حزب الله لبنان روبرو گردند.

ارتش اسرائیل وجود این واحد را علنی ساخت و گزارشی درباره دخترانی که در مرز شرقی کشور به گردآوری اطلاعات نظامی مشغول هستند، از شبکه های تلویزیونی پخش شد.

ماموریت این دختران آن است که ساعت ها و حتی روزها در خط مرزی با دشمن مستقر باشند و با دستگاه های پیشرفته الکترونی که در اختیار دارند، همه تحرکات نظامی در خاک دشمن را زیر نظر داشته باشند و کوچکترین تحرک دشمن را رصد کنند و به مرکز خود اطلاع دهند.

یکی از نخستین دستاوردهای این دختران سرباز، کشف فعالیت حزب الله لبنان و افراد سپاه قدس برای نزدیک شدن به مرز اسرائیل و تلاش برای احداث مواضع جنگی بود.

در برخی نقاط خط مرزی، این ماموریت اطلاعاتی ایجاب می کند که دختران سرباز پشت درختان پنهان باشند و هر گونه فعالیت نظامی آشکار یا پنهان در داخل خاک دشمن را زیر نظر داشته باشند.

فرمانده واحد دختران سرباز، که خود یک دختر موطلایی و خوش سیما می باشد، در حالی که لبخند به لب دارد، به خبرنگاران می گوید که گاهی ماموریت پاسداری ایجاب می کند که دختران سه شبانه روز تمام در پست دیده بانی باشند و از نقطه ای که در آن مستقر هستند، خارج نشوند.

او می گوید، ظاهرا چنین ماموریتی بسیار دشوار است، ولی دختران سربازان در مدتی کوتاه به وضع تازه عادت می کنند.

شاید این نخستین واحد عملیاتی در ارتش اسرائیل باشد که دختران سرباز فعالانه در آن حضور دارند و مراحل آزمایشی را با موفقیت گذرانده و ثابت کرده اند که دختران نیز می توانند در دوران خدمت وظیفه، در ماموریت های عملیاتی شرکت کنند و دوش به دوش سربازان پسر، به انجام وظائف امنیتی بپردازند.

واحدی که این دختران در آن خدمت می کنند، در واقع یک واحد مختلط است. یعنی پسران سرباز نیز در آن عضویت دارند. ولی هر گروه به طور جداگانه عمل می کند و اصطکاکی با هم ندارند.

فرمانده این واحد مشترک، که خود یک افسر جوان است، می گوید که جداسازی دختران و پسران، به این علت نیست که خدای ناکرده تفاوتی یا تبعیضی نسبت به یکی از آنان وجود دارد، بلکه علت آن آسان تر کردن خدمت برای دختران است. به طور مثال، آن ها کمتر از پسران می توانند بار و تجهیزات روی پشت یا جلوی سینه خود حمل کنند و کوله پشتی آن ها باید سبک تر باشد. همچنین دخترانی که در پاسداری طولانی شرکت می کنند، نیازهای جسمی ویژه ای دارند که پسران از آن معاف هستند.

یک دختر سرباز، با لبخند به خبرنگاران می گوید که پسران سرباز در طول کشیک طولانی، می توانند پشت هر درخت بایستند و رفع حاجت کنند. ولی دختران قادر به آن نیستند. اما ارتش امکاناتی در اختیار دختران گذاشته که این مشکل را نیز حل می کند.

یک دختر سرباز با لبخند می گوید که او سه شبانه روز تمام در کنار چند سرباز پسر، مشغول رصد کردن خاک دشمن بوده و اکنون از روی بوی عرق پای آنان، به خوبی می تواند تشخیص دهد که هر یک از آنان کیست.

ارتش اسرائیل بسیار علاقمند است که دختران نیز دوش به دوش پسران، در حفظ امنیت کشور سهیم باشند. رسیدن به این هدف، از نظر جامعه اسرائیل و بالا رفتن نقش زنان و ایجاد تساوی حقوق کاملتر، بسیار اهمیت دارد. ولی از نظر ارتش، اهمیت دیگر در آن است که هراندازه دختران نقش بیشتری در ارتش به عهده بگیرند، امکان کاستن از دوره خدمت پسران، بیشتر می شود. در حال حاضر پسران باید سه سال در ارتش خدمت کنند، که از بازار کار و یا ادامه تحصیل محروم باشند و این امر، از نظر اقتصادی نیز بار سنگینی به دوش بودجه کشور است.

دو سال پیش، ارتش درصدد برآمد دختران را در واحد زرهی به عنوان راننده تانک بپذیرد. دوران آزمایشی این طرح با موفقیت زیاد سپری شد. ولی پس از چندی ارتش از این برنامه منصرف گردید و دختران از رانندگی تانک و فرماندهی نیروی زرهی، دست کم تا تصمیم بعدی، محروم شده اند. ولی پذیرفتن دختران در واحد پاسداری از مرز، آن هم در جبهه خطرناک سوریه، با موفقیت بسیار همراه بوده و این، می تواند مژده خوبی برای همه طرفداران تساوی حقوق بین زن و مرد باشد.

کوشش در راه جذب دختران در واحدهای نظامی و عملیاتی ارتش اسرائیل در حالی جریان دارد،  که در کشور با تمدن ایران، زنان و دختران را بیش از پیش از صحنه دور می سازند. در این روزها، اعلام کرده اند که زنان و دختران، حتی حق خوردن بستنی در ملاء عام را ندارند و ممکن است مجازات هایی به دنبال آورد.

5 دیدگاه‌

  1. به امید روزی که خانم‌های ایرانی همانند آنچه در اسراییل است بعنوان اموالی از مردان تلقی نشوند ، فقط میگویم امید اما شاید صد ها سال طول بکشد، چون رشد باید در خود خانم‌ها از کودکستان شروع شود، حالا که خانم‌های غیر مسلمان نمیتوانند در کودکستانها و جایگاه نگهداری اطفال اشتغال داشته باشند . اما روزی خواهد رسید که این ظالمان به سزای اعمالشان خواهند رسید.

  2. بستنی و آبنبات چوبی را بیخیال، ملّت دیگه نمیتونه توی آن جهنم زندگی کنه۰ خاک بر سر آخوندھایِ کَژراہِ جنسی و پیروانش۰

  3. حالا اگر خودتون *رغبت* میکنید اینطوری به موجودات مذکر نزدیک بشید ما چکاره ایم ؟! اتفاقن یه عده ای از بانوان هم در حکومت خمینی این ارزش(!) براشون جا میفته که هدف وجودیشون برطرف کردن انواع نیازهای یه موجود مذکر بی ارزش و متجاوز هست. خیلی با هم فرقی ندارید … ما هم این وسط موندیم میون دو حال منتظریم حکومت خمینی بره صهیونیستها بدون اینکه جهان رو به خاک و خون بکشن هم برن، به امید ظهور منجی اسلام تا بتونیم فرش قرمز هم برای حضرت موسی خلیل الله – دوست یهوه، خدا- پهن کنیم. فعلن دور دور شارلاتانیزم هست.

  4. این دختر ها معصوم و طناز و زیبا هستند و لباس نظامی آنها را دلربا تر می کند کاش میتوانستم از یکی از آنها خواستگاری کنم.

Comments are closed.