دختری که خود را به چهره آنجلینا جولی در آورده و “عروس مردگان” نیز لقب گرفته بود، بازداشت شد

یک دختر جوان ایرانی که خود را به چهرۀ آنجلینا جولی هنرپیشه محبوب هالیوود و چهره های دیگری در آورده بود، بدستور قوه قضائیه حکومت بازداشت گردید و ممکن است محاکمه و مجازات شود.

این دختر که نام مستعار او “سحر تبر” اعلام گردید، گاهی نیز خود را به چهره مردگان در می آورد و برخی لقب “عروس مردگان” بر او گذاشته بودند. این عکس ها در شبکه های اجتماعی، به ویژه اینستاگرام انتشار یافته و با استقبال بسیار زیاد روبرو شده بود. همین امر باعث گردید که مقامات حکومتی در صدد شناسایی و بازداشت او برآیند و بالاخره روز گذشته (یکشنبه) اعلام گردید که او شناسایی و بازداشت شده است.

مقام‌های قضایی ایران ادعا کردند که بازداشت این چهره جنجال برانگیز، نه اقدامی از جانب آن ها، بلکه به درخواست مردمی صورت گرفته که ار رفتارهای او ابراز انزجار کرده بودند.

در راستای این ادعا، یک مقام قوه قضائیه گفت: «پس از ارسال پیام‌های متعدد مردمی به سامانه دادسرای ارشاد و درخواست پیگیری فعالیت های غیر اجتماعی یکی از شاخ های اینستاگرام با نام  ” فاطمه خ. مشهور به سحر تبر ” و یا عروس مردگان، شناسایی و بازداشت شد.

این سخنگوی قضایی، بار هم به نام شهروندانی که ظاهرا شکایت کرده اند گفت که آنان وی را به تخلفات بسیار و از جمله  “ترویج خشونت، تحصیل مال از طریق نامشروع، توهین به مقدسات، توهین به حجاب اسلامی، گسترش اباحه گری و تشویق جوانان به فساد”  متهم ساخته بودند.

سخنگوی قوه قضائیه با بیان این سخنان، کوشید قضاوت و محاکمه یک فرد را اقدامی از جانب خود مردم معرفی کند که ظاهرا، مقامات در آن نقشی نداشته اند. .

در ایران به چهره‌هایی که تعداد زیادی دنبال‌کننده دارند، “شاخ اینستاگرام” می‌گویند.

سحر تبر ، ملقب به “آنجلینا جولی ایران” میلیون‌ها دنبال کننده در ایران داشت و به دلیل عمل‌های متعدد جراحی و تغییرات در چهره خود که ظاهری متفاوت را به نمایش می‌گذاشت، در شبکه‌های اجتماعی به شهرت رسید.

شمار زیادی از کاربران اجتماعی معتقدند علت تغییر چهره این دختر ۲۲ ساله ایرانی  ناموفق بودن عمل‌های زیبایی بوده که سعی داشته خود را مانند آنجلینا جولی، ستاره معروف آمریکایی درآورد.ولی بعضی دیگر تغییر چهره او را به شکل کنونی تعمدی می‌دانند.و شمار زیادی هم او را روانی می خوانند .

سحر تبر  پیشتر با انتشار دابس‌مشهایی از آهنگ های مورد علاقه خود در یوتیوب هم طرفدارهایی پیدا کرده بودو در میان کاربران اجتماعی او را با نام عروس مردگان می شناختند .

بعد از دستگیری او حساب کاربری “سحر” در اینستاگرام در دسترس نیست.

طی یک دهه گذشته شمار زیادی از  زنان و دختران بدنبال به شباهت درآوردن چهره خود به هنرپیشه گان  دست به جراحی های زیبایی فراوانی زده اند .

رسول خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفته بود: “میزان جراحی‌های زیبایی در ایران ۲۰ تا ۳۰ برابر کشور‌های اروپایی است و مردم هیچ جای دنیا مانند ایران دنبال جراحی زیبایی نیستند.”