دختر اسرائیلی در زندان روسیه، همچنان گروگان تلاش روسیه برای دفاع از یک تبهکار سایبری است

نعما یساخار دختر اسرائیلی که روسیه او را برای مبادله با یک تبهکار سایبری روسیه به گروگان گرفته است

قضیه یک دختر گردشگر اسرائیلی، که در دادگاه روسیه به جرم حمل کمتر از ده گرم حشیش به هفت سال و شش ماه زندان محکوم گردیده، همچنان بغرنج تر می شود. این مجازات سنگین، در هیچ کشوری و حتی در داخل روسیه سابقه نداشته و از منطق و عدالت به دور است، ولی آشنایان امور می گویند که دولت روسیه به این رفتار دست زده تا بتواند به مبادله زندانیان بپردازد و در ازای آبادی این دختر، اسرائیل را ناچار سازد یک هاکر تبهکار روسی را که از چهار سال پیش در اسرائیل زندانی است و دولت آمریکا تقاضای استرداد او را کرده است، به روسیه باز گرداند. این شیوه مبادله زندانیان از سال ها پیش توسط حکومت ایران اجرا شده و اکنون دولت روسیه است که از آن تقلید می کند.

وکیل مدافع دختر اسرائیلی امروز (سه شنبه) اعلام داشت که از دادگاه عالی روسیه تقاضای فرجام کرده است. ولی آگاهان نسبت به رای این دادگاه نیز خوش بین نیستند و اطمینان دارند که قوه قضائیه روسیه، عمدا به دستور پرزیدنت پوتین مجازات سنگین تعیین کرده که بر اسرائیل فشار آورد هاکر روسی را به آمریکائیان تحویل ندهد.

ارزیابی می شود که یکی از علل مخالفت شدید دولت روسیه با این تقاضای استرداد، نگرانی دولت مسکو از این امر است که مبادا هاکر روسی، اطلاعات حساس سایبری کشورش را برای آمریکائیان فاش کند.

مقامات روسی امروز گفتند که پرزیدنت پوتین حاضر است پس از دریافت تقاضای رسمی برای بخشیدن آن دختر اسرائیلی که هیچ سابقه تبهکاری نداشته، حاضر است آن را مورد رسیدگی قرار دهد.

پرزیدنت روبی ریولین رئیس جمهوری با ارسال پیام رسمی برای ریئس جمهوری روسیه، از او خواسته است دختر اسرائیلی را مورد بخشودگی قرار دهد، و او را رها سازد.

این دختر اسرائیلی هنگام یک پرواز ترانزیت از کشور هند به اروپا، توسط ماموران روسی ناچار شده بود از گمرک بگذرد و سپس به این اتهام بازداشت شد و در دادگاه به جرم خود اعتراف کرد و طلب بخشایش نمود.

اکس بورکوف تبهکار سایبری روس که به دزدیدن میلیون ها دلار محکوم گردیده و در زندان اسرائیل است و به زودی به ایالات متحده تحویل داده خواهد شد

یک دیدگاه

  1. به طور دقیق رژیم ولایت فقیه هم از اربابان خود در کرملین یاد گرفته اند که چنین روشی را برای گروگانگیری استفاده کنند و باجگیری کنند.

Comments are closed.