دختر اسرائیلی که حاضر به خدمت وظیفه در “ارتش اشغالگر” نشده بود، پس از دوماه زندان، از خدمت معاف شد

سامانه خبری بی بی سی لندن گزارشی را به صورت برجسته انتشار داد که یک دختر جوان اسرائیلی از انجام خدمت نظام وظیفه روی گردانیده و مورد بخشودگی شورای بسیج سربازان وظیفه قرار گرفته است.

به نوشته بی بی سی، این دختر که احتمالا دارای عقاید سیاسی بسیار چپ گرایانه است، استدلال کرده که نمی خواهد در ارتش کشورش خدمت وظیفه را انجام دهد، زیرا از دیدگاه او “نمی خواهد در ارتش اشغالگر اسرائیل خدمت کند”.

شورای اعطای معافیت به سربازان وظیفه این استدلال را مورد توجه قرار داده و این دختر را از خدمت وظیفه معاف کرده است. ولی او به خاطر این سرپیچی، مدت دو ماه در زندان نظامی به سر برد و در پایان آن مورد بخشودگی قرار گرفت.

برخلاف آنچه که از گزارش بی بی سی استنباط می شود، این نخستین بار نیست که یک دختر یا پسر اسرائیلی که به سن خدمت وظیفه رسیده، با مطرح ساختن این استدلال، خواهان معافیت از خدمت ارتشی می شود.

در گذشته پسران سرباز که این استدلال را مطرح کرده بودند، به زندان نظامی منتقل گردیده و پس از محاکمه، مجازات می شدند.

در اسرائیل گروه های کوچکی از شهروندان، که اکثرا افراد جوان هستند، حکومت خود را یک نظام اشغالگر نامیده و خواهان عقب نشینی ارتش از کرانه باختری هستند. برخی از آن ها حتی با موجودیت اسرائیل به عنوان تنها کشور پناهگاه یهودیان مخالفت می ورزند و خواهان برپایی کشور مشترک اسرائیلی – فلسطینی هستند که نتیجه آن می تواند تسلط اعراب بر یهودیان و تبعیض و آزار آنان باشد.

در اسرائیل هرگونه فعالیت سیاسی از هر طیف، به شرط آن که منجر به خشونت و خونریزی نشود کاملا آزاد است و این گروه کوچک چپ افراطی نیز آزادانه فعالیت می کند.

گفتنی است که در میان فلسطینیان و در بسیاری از کشورهای عرب، اگر گروهی برای ابراز حمایت از اسرائیل و پایان بخشیدن به ترور فلسطینی علیه این کشور قصد فعالیت داشته باشند، سرکوب گردیده و به زندان خواهند افتاد.

دختر اسرائیلی که به خاطر دیدگاه های چپ گرایانه افراطی از خدمت وظیفه معاف شده، هَلل رابین نام دارد و نوزده ساله است.

سازمان های ترور فلسطینی در طول سال ها به ده ها هزار عمل تروریستی علیه اسرائیل دست زده اند که ارتش اسرائیل ناچار به مقابله با آنان و تامین امنیت شهروندان شده است. در طول سال های این ستیز طولانی، چند هزار نفر اسرائیلی نیز در عملیات تروریستی جان باخته اند.

دو گروه “حماس” و “جهاد اسلامی آزادی فلسطین” که هر دو از حمایت مالی و تسلیحاتی رژیم ایران برخوردارند، علنا از نابودی اسرائیل سخن می گویند و رژیم ایران نیز خواهان نابودی اسرائیل است، که وظیفه ارتش خنثی کردن این نیات شیطانی می باشد.