دختر انگلیسی در قبرس اعتراف کرد که درباره تجاوز جنسی دروغ گفته و نوجوانان اسرائیلی آزاد شدند

پلیس قبرس نسبت به بازجویی از نوجوانان اسرائیلی قاطعیت نشان داد، ولی بالاخره آنان را آزاد کرد

بی‌گناه شناخته شدن دوازده نوجوان اسرائیلی در قبرس، که یک دختربریتانیایی ادعا کرده بود که مورد تجاوز جنسی آنان قرار گرفته، در رسانه‌های همگانی جهان بازتاب گسترده ای یافت، ولی دولت بریتانیا و برخی رسانه‌های آن کشور و از جمله بی‌بی‌سی می کوشند آن را به سکوت برگزار کنند.

این دختر انگلیسی که نامش محرمانه مانده، ولی شبکه های اجتماعی تصویر او را انتشار دادند، هفته پیش ادعا کرده بود که در یک هتل کوچک در یکی از شهرهای گردشگری قبرس مورد تجاوز جنسی دوازده نوجوان اسرائیلی قرار گرفته است.

پلیس قبرس بلافاصله وارد عمل شد و این نوجوانان اسرائیلی بازداشت گردیدند و تحقیقات مفصلی از آنان آغاز شد. دو تن از نوجوانان در بازپرسی تایید کردند که با دختر انگلیسی عمل جنسی انجام داده‌اند و این کار با رضایت کامل آن دختر انجام شده است و ده نفر دیگر ارتباط با این دختر را انکار کردند و گفتند تماس جسمی با وی نداشته‌اند.

پلیس قبرس پس از انجام آزمایش های دی ان اِی، پنج تن از نوجوانان مظنون را آزاد ساخت و حکم توقیف بقیه آنان تمدید شد.

ولی با ارائه فیلم رویدادهای آن شب در هتل کوچک، ثابت شد که دختر انگلیسی به میل خود مقاربت جنسی انجام داده و تنها با دو نفر بوده، منتها از آن جا که آن نوجوانان در حین عمل فیلم گرفته بودند و نفر سوم او را از اتاق اخراج کرد، تصمیم به انتقام جویی گرفت و ادعا کرد که دوازده اسرائیلی به او تجاوز جنسی کرده‌اند.

پلیس قبرس پس از انجام تحقیقات جامع، دختر شکایت کننده را احضار کرد و فیلم را به او نشان داد. در این هنگام بود که دختر انگلیسی به گریه افتاد و اعتراف کرد که شکایت او دروغین بوده و نه تنها مورد تجاوز جنسی قرار نگرفته، بلکه همان شب با سه تن دیگر همبستر شده است.

دولت بریتانیا پیش از آن که بررسی های پلیس قبرس به انجام برسد، موضع گیری کرده و نوجوانان اسرائیلی را به تجاوز جنسی متهم ساخته بود. وبسایت خبری بی بی سی از قول سخنگوی وزارت خارجه بریتانیا نوشت: «این زن که مورد حمله قرار گرفته، مورد حمایت کامل وزارت خارجه قرار دارد».

بی بی سی تا هنگام انتشار این گزارَش هنوز خبری درباره بی‌گناه شناختن نوجوانان اسرائیلی توسط پلیس قبرس و بازگشت شادمانه آنان به اسرائیل خبری منتشر نکرده است.

2 دیدگاه‌

  1. روباه مکار پیر هرجا که که به نفعش باشد بوق بی بی سی را بلند می کند و هرجا که به نفعش نباشید بی بی سی را خاموش می کند، در مورد آن بانوی انگلیسی که یک شب پنح مرد را راضی می کند موجب افتخار و سربلندی دولت فخیمه است.

  2. سلام، چرا از تلویزیون بی بی سی فارسی شکایت نمیکنید؟ بی بی سی در تاریخ ۲۸ تیر خبر دستگیری ۱۲ نوجوان اسراییلی را در صفحه اول قرار داد و هنوز هم هست ولی خبر آزادی و تبرئه اسراییلی ها را بعد از گذشت دو روز از اثبات بیگناهی ایشان هنوز در سایتش قرار نداده است

Comments are closed.