دختر موطلایی فلسطینی که از زندان اسرائیل آزاد شده، می خواهد در مقام رهبری قرار گیرد

دختر هفده ساله موطلایی که می-خواهد ژاندارک فلسطینی ها شود،

دختر موطلایی فلسطینی که پس از گذراندن هشت ماه زندان، به خانه خود بازگشته، اکنون قصد دارد رهبری یک نزاع فلسطینی – اسرائیلی را به دست گیرد. رسانه های عربی نوشتند که این دختر هفده ساله، به خاطر زیبایی صورت و معصومیتی که ظاهرا در چهره او دیده می شود، می تواند بهترین وسیله تبلیغاتی برای پیشبرد مقاصد فلسطینی علیه اسرائیل باشد.

سخن از یک دختر فلسطینی است که به جرم لگد زدن و تف انداختن و تعرض لفظی به دو سرباز اسرائیلی، همراه با مادرش که در این تعرض نقش فعال داشت، به هشت ماه زندان محکوم شد و روز گذشته پس از آن که به خانه بازگشت، در برابر روزنامه نگاران اعلام داشت که به مبارزه علیه اسرائیل ادامه خواهد داد.

این دختر عَهد تَمیمی نام دارد و پدر او یک از تلاشگران گروه فلسطینی فتح است و او نیر بارها با سربازان اسرائیلی درگیر شده است.

عهد تمیمی در جریان استقبالی که دیروز از او در شهرک محل سکونتش به عمل آمد، به حاضران گفت که قصد دارد به مبارزه با اسرائیل ادامه دهد و به رفتار پیشین خود افتخار می کند.

این دختر هفده ساله فلسطینی که برخی از رسانه های عربی، او را ژاندارک فلسطینیان لقب دادند، اعلام کرد که قصد دارد علیه “قانون ملیت” در اسرائیل به مبارزه بپردازد.

سخن از قانونی است که برای تقویت ماهیت یهودیِ کشور اسرائیل، هفته پیش از تصویب گذشت و اقشار مختلفی با آن به مخالفت برخاستند. شدیدترین اعتراض ها از جانب اعراب دروزی اسرائیل بیان شده است که گفته اند به مبارزه ادامه خواهند داد.

طرفداران قانون می گویند که این قانون هیچ چیزی را به طور عملی تغییر نمی دهد و حقوق اقلیت ها کوچکترین آسیبی نمی بیند و تنها یک بیانیه است که یهودی بودن کشور اسرائیل را مورد تاکید قرار می دهد.

آن ها می گویند که بی تردید جناح چپ در اسرائیل است که دروزی ها و دیگران را علیه این قانون تحریک می کند تا دولت دست راستی را ساقط سازد و خود بتواند جایگزین آن شود.

 

2 دیدگاه‌

  1. این دختر مو طلایی خوش اقبال بوده که در ایران و توسط سپاه پاسداران بجرم بی حجابی دستگیر نشده بود تا حامله تحویلش بدهند /بیشتر ایرانیان می دانند که اسرائیل یک کشور اخلاقی می باشد

  2. کاملا موافق جمشید هستم در ایران آخوندی، بعد از تجاوز او را اعدام میکردند. اسراییل واقعا کشوری پیشرفته و دموکرات است.

Comments are closed.