دختر هاشمی رفسنجانی: «سپاه پاسداران و نظامیان رژیم در همه امور کشوری رخنه کرده اند»

فائزه رفسنجانی دختر هاشمی رفسنجانی، یک بار دیگر زبان به انتقاد گزنده علیه رژیم گشود و از قانون شکنی های گسترده مقامات رژیم سخن گفت و از جمله اعلام داشت که در حکومت ایران، تقریبا هر شهروند، دارای پرونده در قوه قضائیه می باشد.

در حالی که چند روز دیگر انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود، فائزه هاشمی در ارتباط با دخالت های نامحدود نیروهای امنیتی در ایران گفت : هر کشوری یک برنامه توسعه دارد، سیاست کلان جمهوری اسلامی هم الان این است که هر ایرانی یک پرونده‌ی قضائی و هر ایرانی یک دوربین امنیتی‌!

فائزه هاشمی، فعال سیاسی در ارتباط با “دخالت گسترده امنیتی‌ها در بسیاری از حوزه‌ها از جمله  اقتصادی، انتخابات و دادگاهها” گفت که قبل از انقلاب می‌گفتند “هر ایرانی، یک پیکان”، ولی اکنون سیاست کلان جمهوری اسلامی کنترل مردم ایران و “هر ایرانی حداقل یک پرونده قضایی” است.

فائزه هاشمی، در گفت‌وگو با خبرنگار رکنا افزود: «مردم از جمهوری اسلامی دور شده اند و این فاصله خیلی زودتر به وجود آمده است و در طول سالها بیشتر و عمیق‌تر نیز شده است.»

وی گفت:  «دور شدن سیاست‌های نظام چه داخلی و چه خارجی با خواسته‌ها و مطالبات مردم و استفاده روزافزون از قدرت در تحمیل سیاست‌ها باعث این فاصله شده است».

این نماینده پیشین مجلس گفت: «در کشور ما چندین انتخابات (مجلس، خبرگان، ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا) وجود دارد. انتخابات برگزار می‌شود ولی در عمل  نظر اقلیت عملی می‌شود».

فائزه هاشمی گفت: «عمده اصلاح‌طلبان در قدرت هم شاخص‌های اصلاح‌طلبی را فراموش کرده‌اند. مهم‌ترین این شاخص‌ها شایسته‌سالاری، چرخش نخبگان، مبارزه با فساد چه جمالی و چه اخلاقی، عدم انحصار، و… است که اتفاق نیفتاد».

وی افزود: «اتحادیه اروپا برای نجات برجام بعد از خروج آمریکا ساز و کاری به نام اینستکس را طراحی کرده که شرط اجرایی شدن آن مطابقت قوانین بانکی ما با اف‌ای‌تی‌اف است. ما اگر اف‌ای‌تی‌اف را قبول نمی‌کنیم، پس به اروپا هم ناسزا نگوییم».

فائزه هاشمی گفت دیگران دوران تهدید ها به سر رسیده ما نمی‌توانیم هر کاری دلمان می‌خواهد انجام بدهیم و انتظار داشته باشیم دنیا با ما همراه باشد.

وی “سیاست مقاومت” خامنه ای را زیر سوال برد گفت:  «مقاومت در مقابل چه و برای چه؟ شاید مقاومت زمانی لازم بوده، آیا همه راهها نباید به رفاه و توسعه و تامین معیشت و حقوق شهروندی و یک ایران آباد و آزاد منتهی شود؟ مقاومت می کنیم به چه چیزی برسیم؟ مسیر را برعکس می رویم. چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است. اول در ایران خودمان حقوق مردم را تامین کنیم بعد به دیگران کمک کنیم».

فائزه هاشمی خواستار تغییرات اساسی در ایران شد و گفت: «کشور ایران تغییر عمیق سیاست‌ها را لازم دارد، همان کاری که گورباچف، رهبر شوروی در آنجا کرد».

یک دیدگاه

Comments are closed.