دختر هاشمی رفسنجانی می گوید که علت و چگونگی مرگ مشکوک پدرش، همچنان یک معما باقی مانده است

فاطمه هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی که دو سال پیش به طور مرموزی در استخر شنا جان باخت، به خبرنگاران گفت که ماجرای مرگ پدرش همچنان نکته های معمایی بسیاری دارد که هنوز حل نشده است. بسیاری از آگاهان امور در ایران می گویند که هاشمی به دستور خامه ای و دستیارانش به قتل رسید، تا خطری برای آینده سیاسی خامنه ای به وجود نیاورد.

قاطمه هاشمی فاش ساخت که پس از کشتن پدرش، وصیت نامه او را هم با خود بردند و هنوز به خانواده باز نگردانیده اند.

او گفت که علت وجود درصد بسیار بالای رادیو اکتیو در بدن پدرش هنوز معلوم نشده است و افزود که پرونده مرگ او همچنان در شورای عالی امنیت ملی رژیم باز است  و قضیه را نمی توان پایان یافته تلقی کرد.

همچنین برادر هاشمی گفته است که مقامات رژیم علت مرگ را “ایست قلبی” اعلام کردند، ولی هرگز توضیح ندادند که چنین امری چگونه به طور ناگهانی بروز کرده است.

قاطمه هاشمی که مصاحبه با او در روزنامه “جهان صنعت” انتشار یافته، به طور سربسته گفت که دو روز پیش از اعلام مرگ، دو تن به دیدار هاشمی رفسنجانی رفته و نسبت به آن چه که ممکن است برای وی رخ دهد، به او هشدار داده بودند.

هاشمی رفسنجانی پیش از مرگ گفته بود که رهبری کشور باید توسط یک گروه سه نفره انجام گیرد که مفهوم آن برچیدن ساختار “رهبر مطلقه فقیه” می باشد.

آشنایان امور ارزیابی می کنند که علی خامنه ای این سخنان را بسیار خطرناک تلقی نموده و دستور قتل هاشمی رفسنجانی را صادر کرده بود.

واقعیات بسیاری در رابطه با مرگ هاشمی رفسنجانی، این گمان را که او به قتل رسیده است تقویت می کند.

به عنوان مثال، بلافاصله پس از اعلام مرگ، چهار تن از اعضای خانواده او و از جمله دخترش فائزه و پسرش ممنوع الخروج شدند.

بی تردید رژیم بیم داشت که اگر پای این افراد به خارج از ایران برسد، واقعیات بسیار ناخوشایندی را درباره قتل پدرشان افشاگری خواهند کرد.

در غیراین صوت، چگونه ممکن است فرزندان فردی پس از مرگ مشکوک او ممنوع الخروج گردند، که به گردن رژیم و حتی شخص خامنه ای حق بزرگی دارند.

پرسش دیگر آن است که مگر هاشمی رفسنجانی در وصیت نامه خود چه نوشته بود که مقامات رژیم حاضر نیستند آن را به خانواده بازگردانند؟

این واقعیت تاریخی را همگان تائید می کنند که علی خامنه ای، با تلاش و نفوذ هاشمی رفسنجانی بود که توانست به مقام رهبری برسد، ولی خامنه ای بعدها بر هاشمی خشم گرفت و از نفوذ او به وحشت افتاد و تلاش کرد وی را از قدرت دور سازد.

از سال ها پیش از مرگ رفسنجانی، روابط رهبر با وی بسیار سرد بود.

هاشمی رفسنجانی اسناد زیادی را در رابطه با واقعیات حکومت، پیش خود حفظ می کرد و رژیم نگران بود که اگر پای فرزندانش به خارج برسد، این اسناد را انتشار داده و موجب رسوایی رژیم خواهند شد.

یک دیدگاه

Comments are closed.