دختر وزیر پیشین صنعت، به اتهام سوء استفاده های کلان مالی، در بازداشت به سر می برد

شبنم نعمت‌زاده،  دختر محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر سابق صنعت حکومت ایران ، به اتهاماتی از جمله “انحصار دارو و تحصیل مال از طریق نامشروع” بازداشت شده است.

اسدالله مسعودی،‌ قاضی این پرونده، گفت: حکم تخلفات شرکت “توسعه دارویی رسا” وابسته به شبنم نعمت‌زاده، “بیش از ۱۸۰میلیارد تومان است”.

سازمان تعزیرات حکومتی ایران پیشتر نیز  از تشکیل پرونده برای خانم نعمت‌زاده به اتهام “قاچاق پنج میلیارد تومان دارو” خبر داده بود .

قاضی  مسعودی،‌ افزود: وی دارای چهار پرونده قضائی است  از جمله قاچاق دارو .احتکار دارو تاریخ گذشته .قاچاق تجهیزات پزشکی و مکمل های غذایی ، اختلاس در پتروشیمی و ساخت و ساز غیرقانونی ویلا  در لواسانات است .

وی از احمدرضا لشگری‌پور دیگر متهم تخلفات دارویی نام برده و گفت:  لشگری پور و شبنم و زینب نعمت‌زاده، اعضاء هیات مدیره شرکت “توسعه دارویی رسا” بوده‌اند. که از شش سال پیش  در حوزه دارو، تجهیزات پزشکی و مکمل‌های غذایی کار خود را شروع کرده بودند.

احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام سه سال پیش گفته بود که  همسر نعمت زاده وشبنم و زینب نعمت‌زاده در ۱۰ شرکت فعال در حوزه پتروشیمی به عنوان مدیرعامل، رئیس، نایب‌رئیس و عضو هیئت مدیره یا بازرس مشغول به فعالیت بوده‌اند.

برخی از نمایندگان مجلس نیز ۵ سال پیش زمانی که  محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت بود گفته بودند که دختر نعمت‌زاده مافیای داروی ایران است .

برخی رسانه های داخلی ایران  سال گذشته گزارش دادند که یک انبار داروی تاریخ مصرف گذشته متعلق به شرکت دارویی شبنم نعمت زاده در کرج به ارزش ۵ تا ۶ میلیارد تومان کشف شده است.

در این گزارش امده است که وزارت بهداشت کشور  از احتکار این داروها اطلاع نداشته است و بر اساس تحقیقات به عمل امده نعمت زاده  تعداد زیادی از این داروها با این نیت نگهداری کرده است تا دوباره به بازار عرضه کند.

شبنم نعمت‌زاده در واکنش به این خبر این اتهام را رد کرد و گفت فهرست داروهایی که تاریخ مصرف‌شان تمام شده بود را به وزارت بهداشت اطلاع داده است.

یاسر رایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی ایران سال گذشته خبر داد ه بود که خانم نعمت‌زاده به دلیل ناتوانی از تامین قرار وثیقه ۴۰۰ میلیارد تومانی، بازداشت و روانه زندان شده است. با این حال مشخص نبود که چه پرونده‌ای در میان است که ۴۰۰میلیارد تومان وثیقه برای آن صادر شده ولی بازداشت نعمت‌زاده چند روز بیشتر طول نکشید و او با تودیع وثیقه آزاد شد.

احمد توکلی نماینده پیشین مجلس سه سال پیش به اسحاق جهانگیری ،معاون اول رییس جمهوری نوشته بود که شواهد متعدد نشان می‌دهد جناب آقای نعمت زاده متأسفانه مصداق مشکل فساد انگیز فوق است و در موارد متعدد میان منافع شخصی و اهداف عمومی، اولی را ترجیح داده است.

وی در ادامه نوشته بود : « محمدرضا نعمت‌زاده وهمسر وی، خانم مریم بختیار و دخترانش شبنم و زینب نعمت‌زاده هم اکنون در ۱۰ شرکت مدیرعامل، رییس، نایب‌رییس و عضو هیات مدیره یا بازرس هستند. در حالیکه وی ادعا می کند فقط مشاور در شرکت های خصوصی است ».

یک دیدگاه

  1. رژیم شیطانی آیت الشیطان ها و مزدوران ، درد و رنج و مشقت برای مردم ، خوشگذرانی رانت خوارها .این خانم نامحرم شیطان صفت که برای ثروت اندوزی بیشتر حتی به بیماران رحم نمی کند، نمونه کوچکی از این فسادهاست.

Comments are closed.