دراویش گنابادی از آن جهت سرکوب می شوند که ولایت مطلقه فقیه را قبول ندارند

نورعلی تابنده قطب دراویش گنابادی که ولایت مطلقه را نفی می کنند و قطب خویش را رهبر معنوی و دینی می دانند

سرکوبگری های خونین روزهای اخیر ار حانب نیروهای سرکوبگر حکومت اسلامی ایران علیه دراویش گنابادی، در داخل ایران موجب اعتراض های شدید شده و همگان می پرسند که چگونه ممکن است حکومتی که خود را مسلمان می داند، این چنین یک گروه مسالمت جوی مسلمان دیگر را که شامل افرادی مومن و پاک و پیرو معنویات هستند مورد حمله قرار داده و دست کم دویست تن از آنان را بازداست کند؟

حکومت ایران که هیچ گروه دیگر اسلامی را جزو خود قبول ندارد، دراویش را یک فرقه می خواند که ادعا می کند به وحدت اسلامی لطمه می زند و برخی اصول دینی رژیم ایران را رد می کند.

در جریان درگیری های دو روز پیش (دوشنبه) پنج تن از ماموران سپاه پاسداران و نیروهای بسیج کشته شدند. ولی دراویش گنابادی تاکید می کنند که در این ماجرا هیچگونه دخالتی نداشته اند.

دراویش گنابادی خود را مسلمانان معتقد شیع می دانند. آنان به دوازده امام اعتقاد دارند و نماز و روزه را به شیوه شیعیان به طور کامل اجرا می کنند، ولی با برخی قرائت های فقهی حکومت شیعه ایران، همخوانی ندارند.

شاید یکی از اختلاف نظرهای عمیق آن باشد که حکومت ایران ادعا می کند که در غیبت امام زمان، باید از ولی مطلقه فقیه اطاعت کرد، ولی دروایش “قطب” خود را رهبر دینی می دانند و به ولایت فقیه اعتقادی ندارند.

 

3 دیدگاه‌

  1. چرا رژیم اسلامی اجازه ٱزادی به هیچیک از ادیان را نمی دهد؟ اینها که بی ٱزارند و سبک زندگی خود را دارند و خشونت را نفی میکنند. مشکل چیست؟

  2. سالهاست که حکومت اسلامی ایران در جهل و نادانی خود فرو رفته ، تعیین دین ابتدایی ترین حق و حقوق مردمان کره خاکیست، تا کی باید شاهد سرکوب عقاید انسانهای مظلوم در ایران باشیم ، به کدامین گناه ، کسی را به خاطر دین و آیینش باید ازرده کرد و شکنجه کرد ، وای که چه بر سر مردم ایران زمین آمد ، وای که فکرش هم گریه هر آزاده ای را جاری میکند

Comments are closed.