دراویش گنابادی همچنان در سرکوب رژیم: ۱۷ تن را به استان های مختلف تبعید کردند

به گزاش خبرگزاری هرانا رژیم به سرکوب دراویش گنابادی همچنان ادامه می دهد و اخیرا ۱۷ تن دیگر از آن در  روزهای گذشته به استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، بوشهر، خراسان رضوی تبعید شدند.

 هرانا پیشترنیز در گزارشی از تبعید ۱۲ تن از دروایش گنابادی خبر داده بود.

در این گزارش آمده است که بزودی احکام تبعید بهروز صادقی و صالح الدین مرادی ۲ تن دیگر از دروایش گنابادی نیز اجرا خواهدشد.

شهرستان‌های زهک، سراوان، زابل، برازجان، سیرجان، کهنوج، نهبندان، نیک‌شهر، ثلاث باباجانی و تایباد در استا‌ن‌های سیستان بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، بوشهر، کرمانشاه و کرمان از جمله شهرهای محل تبعید دراویش گنابادی است.

سازمان عفو بین‌الملل  نیز در نامه‌ای به حیدر آسیابی، دادستان عمومی و انقلاب استان فارس، نسبت به شرایط حسین سپنتا، زندانی سیاسی در زندان عادل آباد شیراز هشدار داد و خواستار رسیدگی سریع پزشکی به وی شد.

این نهاد حقوق بشری در نامه خود تاکید کرده که آقای سپنتا به شدت بیمار است و نیاز به مراقب‌های تخصصی پزشکی و مداوم دارد، اما نگهداری او در زندان مانع این امر شده است.

بر اساس گزارش‌ها، حسین سپنتا به بیماری نادر “سیرینگومیلی” دچار شده که یک ضایعه نخاعی محسوب می‌شود و توان حرکتی بیمار را سلب می‌کند.

حسین سپنتا به اتهام عضویت در “انجمن پادشاهی” به ۱۰ سال زندان محکوم شده، اتهامی که او آن را رد کرده است. عفو بین‌الملل در خاتمه نامه خود خواستار آن شده که مقامات قضایی استان فارس به سرعت شرایط درمان آقای سپنتا را فراهم کنند و در رابطه با ادعای شکنجه وی دست به تحقیقات بزنند.