درباره ما

ایران و اسرائیل
سامانه سیاسی – احتماعی – فرهنگی ایران و اسرائیل

این وبسایت با چهره جدید، همچنان حاوی نوشتارها و مطالب دیداری و گفتاری در امور تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و زمینه های دیگر است. پس از آن که به علت مشکلات ناچار شدیم پخش روزنامه برنامه “رادیو پیام اسرائیل” را متوقف سازیم، ابرنامه ای که تقریبا چهار سال ادامه داشت، از تاریخ اول نوامبر ۲۰۲۱ نیز به ناچار انتشار اخبار روز نیز متوقف می شود.
ولی همه مطالبی که به اخبار روزمره مربوط نمی شود همچنان در وبسایت می ماند و هرگاه لازم گردد به روز می شود.
این وبسایت در طول چهار سال فعالیت روزانه خود، به گنجینه ای از مطالب مربوط به اسرائیل و ایران مبدل شده است. در این وبسایت می توانید با تاریخ یهود آشنا شوید، از فرهنگ و پیشینه یهودیان ایران آگاه گردید، زندگی در اسرایئل را بشناسید، جاذبه های گردشگری در اسرائیل را بشناسید و با پیشرفت دانش و تکنولوژی در این سرزمین آگاه شوید.
همچنین تاریخ هولوکاست و فاجعه کشتار شش ملیون یهودی در جنگ جهانی دوم و رشته برنامه هایی در پاسخ به ادعاهای افرادی که هولوکاست را افسانه و خیالی می پندارند، در این وبسایت همچنان در اختیار همگان است.
بخش ترانه های اسرائیلی شامل گزیده ای از ترانه ها و سرودهایی است که می تواند نمونه هایی از موسیقی اسرائیلی و یهودی باشد.
وبسایت “ایران و اسرائیل” همچنان به مصاحبه های دیداری با سیاستمداران و شخصیت ها و تحلیلگران ادامه خواهد داد و مصاحبه های شبکه های تلویزیونی در سراسر جهان با آقای منشه امیر نیز در اختیار همگان قرار خواهد داشت.
در بخشی از این وبسایت، آرشیو مصاحبه های آقای منشه امیر قرار دارد که شبکه های بین المللی به زبان های انگلیسی، فرانسه، عربی، عبری و فارسی، در طول چهل سال اخیر با وی انجام داده اند و مروری بر آن ها می تواند یادآوری تحولاتت هفتگی و ماهیانه در ایران و مربوط به ایران باشد. این مجموعه همچنان در حال تکمیل است و مصاحبه های قدیمی نیز به آن افزوده می شود. همچنین همه مصاحبه ای که از این پس پخش شود، در صفحه نخست وبسایت قرار خواهد گرفت.
گرداندگان این مجمعه، همانند “رادیوپیام اسرائیل” ایرانیان پرشوری از داخل اسرائیل و در کشورهای جهان هستند که اطلاع رسانی به مردم وطنشان را یک رسالت میهنی می دانند و همچنان ما را در این تلاش یاری خواهند کرد.
امید داریم که هرگاه امکان آن پیش اید، بتوانیم بخش خبری را از نو برقرار سازیم و همچنین “رادیو پیام اسرائیل” را نیز از نو راه اندازی کنیم.