درخواست فرزند ناهید تقوی از دولت آلمان برای تلاش برای آزادی مادرش

فرزند ناهید تقوی، شهروند ایرانی-آلمانی که در زندان اوین به‌ سر می‌برد از دولت فدرال آلمان خواست که برای آزادی مادرش مبارزه کند.

مریم کلارن فرزند ناهید تقوی شهروند دو تابعیتی زندانی در ایران  در توئیتی ضمن تشکر از همه کسانی که با هشتگ freenahid در فضای مجازی برای آزادی این زندانی دو تابعیتی تلاش کردند، تشکر کرد و دوباره از دولت آلمان خواست که برای آزادی مادرش مبارزه کند.

خانم کلارن همچنین از نصب تابلوهایی بر در و دیوار با همین هشتگ خبر داده است.

ناهید تقوی که پیشتر در شهر کلن آلمان زندگی می‌کرد، ۲۵ مهرماه بدون اتهام مشخصی در منزل شخصی خود در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

مقامات قضایی ایران تاکنون هیچ دلیلی برای بازداشت او ارائه نداده‌اند و امکان دسترسی به وکیل هم به او نداده‌اند.

خبرگزاری فرانسه پیشتر به نقل از جامعه بین‌المللی حقوق بشر در آلمان نوشته بود که دلیل بازداشت خانم تقوی فعالیت طولانی او در زمینه دفاع از حقوق بشر در ایران به خصوص حقوق زنان و دفاع از آزادی بیان بوده است.

خانم کلارن ۹ دی هم با هشدار درباره وخامت حال مادرش خواستار آزادی سریع او شده بود.

کاربران فضای مجازی اواخر دی‌ماه از راه‌اندازی کمپینی در شبکه‌های مجازی به مناسبت سومین ماه بازداشت ناهید تقوی خبر داده بودند.

رژیم اسلامی در ایران در سال های گذشته با دستگیر و زندانی کردن ایرانیان دو تابعیتی از آنها برای باج گیری و رسیدن به اهداف سیاسی خود استفاده کرده است.

نمونه دیگر این گروگان گیری دستگیری خانم نازنین زاغری شهروند ایرانی-بریتانیایی است که جواد ظریف آشکارا اعلام کرد که دولت ایران حاضر است در قبال گرفتن مبالغی این شهروند دو تابعیتی را آزاد کند.