درخواست ۲۳۰ قانون‌گذار اروپایی برای تروریستی اعلام کردن «حزب‌الله»

بعد از اقدام آلمان در ممنوع کردن تمام فعالیت‌های شاخه‌های حزب‌الله در این کشور و فشارهای رژیم صهیونیستی علیه این جنبش بر دیگر کشورهای اروپایی، اکنون تعدادی از قانون‌گذاران این قاره خواستار اقدام علیه حزب‌الله شدند.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، حدود ۲۳۰ قانون‌گذار روز جمعه طی نامه‌ای از اتحادیه اروپا خواستند شاخه سیاسی حزب‌الله را نیز مانند شاخه نظامی آن، تروریستی اعلام کرده و فعالیت‌های آن در تمام کشورهای اروپایی را ممنوع کند.

بنابراین، در این نامه که بازتابی از اتهام‌زنی‌های رژیم صهیونیستی مشاهده می‌شود، ادعا شده است: «حزب‌الله، به عنوان مرگبارترین گروه نیابتی رژیم ایران، شبکه تروریستی جهانی را هدایت می‌کند که نه تنها همسایگان ما بلکه دموکراسی‌های غربی را نیز تهدید می‌کند».

تماس تلفنی وزیر جنگ اسرائیل با وزیر دفاع روسیه درباره ایران/ نشست سه جانبه عراق، آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس/درخواست ۲۳۰ قانون‌گذار اروپایی برای تروریستی اعلام کردن «حزب‌الله»/آغاز تحقیقات قضایی علیه ولی‌عهد امارات

در ادامه ادعاهای این قانون‌گذاران اروپایی، که تحت تاثیر القائات صهیونیست‌ها قرار دارند، آمده است: «فقط در آلمان، حزب‌الله بیش از ۱۰۰۰ طرفدار دارد… ایدئولوژی خشن و ضد یهودی این گروه، ماهیت تکثرگرایی جوامع ما را مسموم می‌کند… اتحادیه اروپا باید به تمایز اشتباه بین شاخه‌های سیاسی و نظامی حزب‌الله پایان داده و کل این سازمان را ممنوع کند».

به نوشته جروزالم‌پست، این نامه توسط ۱۳۱ قانون‌گذار در پارلمان‌های ملی کشورهای اروپایی، ۷۳ عضو پارلمان اروپا، ۱۷ عضو کنگره آمریکا، ۸ عضو پارلمان کانادا و ۶ عضو کنست رژیم صهیونیستی امضا شده است.

بر این اساس، نامه مذکور با سازماندهی دفتر گروه صهیونیستی «کمیته یهودیان آمریکا» در بروکسل تدوین شده و در آستانه سالروز وقوع انفجار در سفارتخانه رژیم اسرائیل و مرکز جامعه یهودیان «آمیا» در بوینس آیرس به سال ۱۹۹۴ منتشر شده است.

پیش از این وزارت کشور آلمان در تاریخ یازده اردیبهشت با صدور بیانیه‌ای حزب‌الله را سازمان تروریستی معرفی کرده و گفت فعالیت‌های آن در خاک این کشور اروپایی ممنوع شده است.

جروزالم‌پست همچنین نوشت که کشورهای آرژانتین، بحرین، کانادا، کلمبیا، آلمان، هندوراس، ژاپن، هلند، پاراگوئه، امارات عربی متحده، انگلیس و آمریکا، جنبش حزب‌الله را به صورت کلی به عنوان یک سازمان تروریستی می‌شناسند.