دروزی‌ها: «حزب‌الله لبنان که مزدور رژیم ایران است، می‌کوشد ما را به جنگ با اسرائیل بکشاند»

مردم لبنان بر شدت مخالفت خود با عملیات تروریستی حزب الله علیه خاک ایران می‌افزایند و در روزهای اخیر درگیری هایی بین افراد حزب‌الله و اهالی نواحی جنوب لبنان و همچنین ارتش آن کشور روی داده است. مردم لبنان و نیروهای نظامی با این اقدامات خود می‌خواستند از استقرار موشک های حزب‌الله در شهرک های جنوبی لبنان به هدف حمله موشکی به اسرائیل جلوگیری کنند.
حزب الله بامداد روز گذشته (آدینه) نوزده فروند موشک از جنوب لبنان به سوی خاک اسرائیل شلیک کرد که ده فروند توسط سامانه گنبد آهنین در هوا شکار و نابود گردید و سه موشک نیز در خاک لبنان سقوط کرد و شش موشک در زمین های غیرمسکونی اسرائیل به زمین افتادند که اسیب جانی وارد نساخت.

اسرائیل در واکنش به این حملات، مواضعی را در داخل خاک لبنان بمباران کرد ولی همزمان کوشید به جان افرادی غیرنظامی آسیبی نرسد.

در گزارش ها آمده است که اهالی آبادی‌های جنوب لبنان با اقدامات اعتراضی و درگیری با نیروهای حزب‌الله، نگذاشتند که حزب الله دوباره موشک های خود را در نواحی مسکونی آن ها مستقر سازد. همچنین، ارتش لبنان وارد عمل شد و نگذاشت که کامیون‌های حزب‌الله حامل این موشک‌ها، وارد آبادی‌ها شود (فیلم پایین).

همزمان، رهبران جامعه دروزی‌ها در بلندی‌های گولان، از این که حزب‌الله مراکز موشکی خود را در آبادی‌های دروزی نشین در جنوب لبنان مستقر ساخته ابراز خشم کردند. آن‌ها گفتند که حزب‌الله به دستور و با یاری رژیم ایران، می‌کوشد بین دروزی‌ها و دولت اسرائیل فرافکنی کند و مراکز پرتاب موشک را در آبادی‌های دروزی نشین در جنوب لبنان قرار می‌دهد تا ارتش اسرائیل ناچار به بمباران آن آبادی‌ها شود.

رهبران دروزی‌ها گفتند که آن‌ها از همکاری با حزب‌الله همیشه سر باز زده‌اند و وارد این بازی نخواهند شد.

مخالفت با حزب‌الله و عملیات ستیزجویانه آن گروه علیه اسرائیل، از هنگامی که لبنان با بحران شدید اقتصادی و سیاسی روبرو گردیده، بالا گرفته است.

شمار فزاینده‌ای از مردم لبنان می‌گویند که عملیات خصمانه حزب الله علیه اسرائیل، عامل اصلی بحران کنونی می‌باشد و این گروه تروریستی مزدور حکومت ایران، باید از تعرض دست بردارد.

اقلیت دروزی در اسرائیل که خود را مسلمان نمی‌داند، همیشه نسبت به کشور وفادار بوده و برخی از شخصیت‌های آن در ارتش اسرائیل به درجه سرتیپی رسیده‌اند. ولی دروزی‌های بلندی های گولان که در گذشته تحت تسلط سوریه بوده‌اند، همچنان به وفاداری نسبت به رژیم آن کشور ادامه می‌دهند.

آن ها حزب‌الله لبنان را همچنین متهم می‌سازند که قصد داشته اهالی دروزی در خاک سوریه را که به مرز اسرائیل نزدیک هستند، به جنگ علیه این کشور بکشاند، ولی در تلاش خود ناکام مانده است.