درگیری سپاه پاسداران با گروه‌های مخالف حکومت، در چالدران آذربایجان

سپاه پاسداران از یک درگیری مسلحانه با مخالفان رژیم در آذربایجان غربی خبر داد و اعلام کرد که در جریان این درگیری با گروهی که آن را “یک تیم تروریستی ضدانقلاب” در منطقه چالدران نامید، دو پاسدار کشته شده اند .

نیروی زمینی سپاه دیروز (سه شنبه ) در اطلاعیه ای اعلام کرد که این درگیری هنگام رخنه یابی گروه های کرد مخالف حکومت  به داخل کشور رخ داد که در جریان آن دو تن از نیروهای نظامی و دو تن از چریک ها کشته شدند. نام این گروه چریکی اعلام نشده است.

این دومین درگیری نیروهای سپاه پاسداران با مخالفان رژیم  در هفته جاری است وتا لحظه انتشار این خبر هیچ یک از حزب‌های کُرد مخالف رژیم ایران  مسئولیت این درگیری را نپذیرفته است.

پاسدار عظیمی فرمانده قرارگاه نجف اشرف سپاه، در مورد فعالیت گروه های چریکی گفت: در منطقه  کردستان بسیاری از تیم های تروریستی، با استفاده از شرایط منطقه ای و ایجاد تعصب‌های قومیتی و نیز بهره بردن از ضعف‌های اقتصادی و محرومیت‌های منطقه به دنبال جذب نیروهای بومی و عضوگیری هستند و عده ی زیادی از آنان هم  به گروه پیشمرگه های کرد می پیوندند و نمی دانند که در چه دامی می افتند .ما وظیفه داریم از عضویت آنان جلوگیری و در مواردی هم بازداشت کنیم و تحویل زندان بدهیم که خوب مشخص است که بعدش چه می شود باید آنان آگاهانه عمل بکنند و گول نخورند.

این نظامی پاسدار ادعا کرده گفت: سرویس‌های آمریکایی، غربی و صهیونیستی یا ارتجاع عربی پشت اقدامات گروه‌های تروریستی  کرد هستند و تلاش می کنند نا امنی را بداخل کشور بکشانند ، اما اقدامات سپاه تاکنون خنثی‌ کننده بوده است.

نیروی زمینی سپاه پاسداران حکومت ۴ روز پیش نیز (یکشنبه ) با پیشمرگه‌های حزب دموکرات کردستان ایران در منطقه «چومان» اربیل اقلیم کردستان عراق درگیر شدند.

کاوه بهرامی، عضو کمیته مرکزی حزب دموکرات کُردستان ایران در گفت‌وگو با بخش فارسی سایت «روژ» این درگیری را تائید کرد. و گفت:  با وجود عقب‌نشینی پیشمرگه‌های حزب، سپاه پاسداران مقر این حزب در منطقه چومان را «هدف حمله قرار دادند».

حزب دموکرات کُردستان هم با صدور اطلاعیه‌ای، ضمن تائید درگیری مسلحانه مدعی شد که این درگیری «پس از حمله نیروهای سپاه به کولبران به وقوع پیوسته است».

همزمان با این درگیری حزب کومله زحمتکشان هم با صدور اطلاعیه‌ای، اعلام کرد؛ که پیشمرگه‌های این حزب با نیروهای نظامی حکومت ایران درگیر شدند و نیروهای سپاه پاسداران «با عبور از مرز با سلاح‌های نیمه‌سنگین نیروهای این حزب را آماج حملات خود قرار دادند».

آگاهان می گویند درگیری مسلحانه میان نیروهای نظامی رژیم ایران و پیشمرگه‌های احزاب کرد در ماه‌های گذشته همچنان افزایش یافته  است. و در دوماه گذشته در جریان درگیری میان سپاه و پیشمرگه‌های حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) حداقل دو تن از نظامیان ایران کشته شدند

چالداران طی دو سال گذشته محل درگیری شدید سپاه پاسداران حکومت ایران و پیشمرگه‌های احزاب کرد بوده است. که  در جریان درگیرهای دو سال پیش هشت تن از نیروهای سپاه پاسداران کشته شدند.

یک دیدگاه

  1. این مطلب را بارها اعلام کرده‌ایم که هرگونه حمله به وسیله احزاب تجزیه طلب به ایران شدیداً به ضرر نیروهای مبارز داخل ایران ختم خواهد شد زیرا حکومت اسلامی در تبلیغات درون ایران که نسبتاً موفق هم بوده است تلاش میکند عامل تمامی نا امنی‌های ایران را اسرائیل و موساد معرفی کند و این در بین افکار عمومی شدیداً به ضرر اسرائیل و مدافعان روابط با اسرائیل خواهد بود . این یک حقیقت است که ما با حکومت اسلامی ایران مبارزه میکنیم و هدف ما سرنگونی جمهوری اسلامی است اما هرگز علاقه نداریم که ایران تجزیه شود و به واسطه ورود داعش ایران امنیت خود را نداشته باشد و دقیقاً جمهوری اسلامی عامل تمامی این مشکلات را اسرائیل و موساد جلوه میدهد و تبلیغات منفی رژیم در اینباره تا حدی موفق بوده است .

Comments are closed.