درگیری شدید سپاه پاسداران با گروه های کرد در آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه ادامه دارد

به گزارش سازمان حقوق بشر هەنگاو: بامداد روز جاری (چهارشنبە) درگیری درگیری مسلحانەای در ارتفاعات شاهو واقع در بخش شاهو از توابع شهرستان روانسر میان نیروهای یکی از احزاب کردستانی و نیروهای سپاه پاسداران روی دادە است. که سپاه پاسداران در این درگیری از بالگرد استفادە کردە است.

در این گزارش امده است  کە یک عضو سپاه پاسداران کشتە شدە و یکی دیگر نیز بە شدت زخمی شدە کە با یک فروند بالگرد امدادی از پاوە بە کرمانشاه اعزام شدە است.

در این گزارش امده است نیروهای سپاه پاسداران از دیروز (سه شنبه ) ارتفات شاهو را بە محاصرە در آوردە بودند. و از سوی دیگر و هم زمان درگیری شدیدی مابین شهرهای نوسود و پاوە و در نزدیکی پایگاه ملەندو روی دادە است. تاکنون خبری از تلفات طرفین در این درگیری مخابرە نشدە است.

منابع خبری هەنگاو اعلام کردەاند کە ۵ بالگرد سپاه پاسداران در چندین نوبت ارتفاعات ملەندو و شاهو را بمباران کردەاند. دو بالگر از هوانیروز همدان و ٣ بالگرد نیز از کرمانشاه بە این منطقە اعزام شدەاند.

منابع خبری می گویند که درگیری در شاهو و نوسود هم اکنون ادامە دارد و تاکنون هیچ یک از جریانات کردستانی مسئولیت این درگیری را بر عهدە نگرفتە است. رسانەهای نزدیک بە سپاه پاسداران نیز تاکنون خبری در اینبارە منتشر نکردەاند.

در ادامه  این گزارش آمده است که همزمان درگیری مسلحانەای نیز  میان نیروهای سپاه پاسداران و نیروهای حزب کارگران کردستان ( پ ک ک) در مرزهای ماکو در آذربایجان غربی روی داد که دو تن از اعضاء سپاه پاسداران کشتە شدند.

حسن عباسی، فرماندار شهرشتان ماکو در استان آذربایجان غربی ایران صبح امروز(چهارشنبه) اعلام کرد که  پاسدار ناصر مهدی زاده اهل شهر بازرگان و پاسدار ناصر سوروری اهل نازک در درگیری با گروه های مسلح کرد (پ.ک.ک)در منطقه ماکوکشته و یک عضو دیگر سپاه پاسداران نیز زخمی شدە است.

تاکنون هیچ یک از احزاب کردستانی اپوزسیون حکومت ایران مسئولیت این درگیری را بر عهدە نگرفتەاند، اما منابع محلی بە هەنگاو اعلام کردەاند کە طرف این درگیری بودەاند.

سازمان حقوق بشری هەنگاو، سازمانی مستقل است که نقض حقوق بشر در کردستان (ایران) را پوشش می دهد

5 دیدگاه‌

  1. اسرائیل باید تجهیزات هدفگیری هلیکپتری برای کردها ارسال کند حتی با هلیکوپتر و هواپیما مواضع سپاه پاسداران را بمباران کند و جلوی رفت و آمدهای سپاه را برای جنگ و گریز کردها بگیرد .
    تحریم ظریف که فردی ترکمن از اهالی تبریز بود بسیار کار درستی بود بسیاری از دولتمردان روحانی و خامنه ای هم ترکمن هستند بسیار حریص و انحصار طلب و فاسد هستند و باید از سوی امریکا و اسرائیل تحریم شوند .
    در مورد منطقه هائل ترکیه درسوریه برای ترکیه دونالذترامپ باید بشدت مواظب طرفند های اردوغان باشد و بیند قسد وی واقعا اسکان سوری های اواره در ترکیه است که جذب جامعه ترکیه شده اند و یا ایجاد محلی برای فتنه گری و پرورش داعش علیه کردها چون کردها خیلی رک هستند ولی دولت اردوغان خیلی مکار است و هدفش از استقرار نظامیان ترک و ترکمن در محل کردها و جاییکه اعراب و ترکمنها به علت اقلیت بودن به هیچ وجه نمیتوانند کردها را تحمل کنند ودائما از کردها درحال فرار کردن هستند چگونه است دولت ترکیه میخواهد برای معرضین (تروریست و داعشی) وابسته به خود پایگاه درست کنندآمریکا و اسرائیل تا میتوانند برای کردها اصلحه بریزند تا مواضع نیروهای اردوغان فاشیست را هدفگیری کنند و بعد هم اعلام کنند که آمریکا حاضر است میانجیگری کند شما اول افرین را تخلیه کنید تا ما هم کردها رابدیم عقب ۹۰ درصد منطقه کرداست ترکیه اونجا چی میخواهد ترکمنهای سوریه از آنجا فرار میکنند میروند پهلوی اسد

  2. هم میهنان کرد ما همیشه دلیر و شجاع بوده اند. تسلیحت من به خانواده های گرامی این جانباختگان دلیر. روحتان شاد که باعث افتخار ما هستید.

  3. ننگ بر سپاه پاسداران خاعن که برای ملاهای خونخوار و بر ضد ایرانیان میجنگند. شماها به چه دین و ارمانی عقیده دارید که این چنین بی رحمانه و مزدورانه رفتار میکنید؟ پدران و مادرانتان چه کسانی هستند؟ غیر از شیطان های بی وطن کسان دیگری به ذهنم نمیرسد.

  4. اسرائیل وآمریکا باید نسبت به برقراری روند دمکراتیک برای مردم ترکیه ۲۰ سال است به شدت تحت فشار رژیم استبدادی اردوغان در ترکیه و برکناری هرچه سریع تر رژیم اردوغان بدلایل مسائل حقوق بشری و سرکوب بیش از ۵۰ درصد مردم خود عدم استفاده از امکانات ناتو برای دیوارکشی ۱۰۰۰کیلومتری جنوب ترکیه با استفاده از پول سرشار نفت و گاز خلیج فارس و ازطرف رژیمهای ایران و قطر و دیوارکشی در داخل سوریه به بهانه حمایت از ایجاد منطقه امن در برابر کردهای خودش کردهای سوریه و اردوغان در سوریه و ترکیه جنگ قومی و نژاد پریستی را مدیریت میکند و در اتحادیه ارو پا و آلمان ازطریق اقلیت ترکها حزب سبز آلمان را که دارای پیوندهای زیادی با روسیه و تفکرات چپ است که اعمال و رفتار آ«]ا باعث خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نیز گردیده است.
    اسرائیل به رژیم ایران نباید اجازه رجز خوانی کند جلو دولت آمریکا که حامی اصلی اسرائیل هم هست بدهد حتی دولت آمریکا را خیلی هالو و ضعیف هم نشان بدهد ، باید حتما واکنش بدهد چند جا رو بمب باران کند

Comments are closed.