در آستانه انتخابات مجلس ناچار شدند فاش سازند که دست کم دو مورد کرونا در ایران شناسایی شد

پس از انتشار خبر رخنه یابی  ویروس کرونا در ایران و تکذیب این خبر از سوی مقامات جمهوری اسلامی، بالاخره رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت از مثبت شدن آزمایش اولیه ۲ مورد مشکوک به ابتلا این ویروس  خبر داد و گفت: آزمایش اولیه از نمونه‌های ارسالی مشکوک به ابتلا به کرونا ویروس در دو مورد مثبت گزارش شده و آزمایش‌های بعدی برای بررسی قطعی شدن موضوع در حال انجام است.

کیانوش جهانپور که پیشتر شیوع این ویروس را در ایران را رد کرده بود افزود: ظرف دو روز گذشته موارد مشکوک به ابتلا به ویروس جدید کرونا در شهر قم مشاهده شد که به محض دریافت گزارش، تیم های شناسایی و مدیریت بیماری‌های واگیر و تیم های واکنش سریع در شهر قم مستقر شده و طبق پروتکل های موجود افراد مشکوک تحت ایزولاسیون قرار گرفته و از آنها نمونه آزمایشگاهی اخذ شد.

گفتنی است رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درباره انتشار  نامه منتسب به وزیر کشور خطاب به وزیر بهداشت درباره ویروس کرونا که نوشته بود بنا به دستور رهبری به خاطرنزدیک بودن انتخابات از انتشار هرگونه خبر درباره شیوع این بیماری جلوگیری شود .نوشت:  «بعد از تکذیب نامه‌های جعلی صادره، گویا نوبت نامه‌های جعلی وارد، شده. نه نامه‌ای وزیر کشور زده، نه نامه‌ای وزیر بهداشت دریافت کرده و نه موردی از ابتلا به ‎کرونا مشاهده شده است».