در آستانه بیرون بردن نیروهای آمریکایی از افغانستان و عراق ،  ناو هواپیمابر «یو اس اس نیمیتز» در منطقه خلیج فارس مستقر شد

به گزارش شبکه خبری سی ان ان یک مقام وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، اعلام کرد که ناو هواپیمابر یو اس اس نیمیتز همراه با ناو‌های جنگی دیگری به سوی منطقه خلیج فارس حرکت کرده است.

این مقام نظامی آمریکایی افزود که ناو هواپیمابر یو اس اس نیمیتز به همراه ناوهای جنگی دیگری به سوی منطقه خلیج خواهد رفت تا حمایت نظامی و پوشش هوایی را در پی خروج نیروهای آمریکایی از عراق و افغانستان تا ۱۵ ژانویه آینده فراهم کند.

او گفت که این تحرک نظامی کشورش بنا به فرمان‌های صادره از دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده انجام شده است.

این مقام ارشد ارتش ایالات متحده همچنین توضیح داد که این اقدام آمریکا قبل از انتشار اخباری مبنی بر ترور دانشمند هسته‌ای برجسته ایرانی اتخاذ شده است.

خبرگزاری “سی ان ان” در این باره نوشته است که  این تحرکات نیروهای امریکایی پیام بازدارندگی فزاینده‌ای در برابر ایران است.

از سویی فرحان حق،  سخنگوی سازمان ملل متحد نیز تاکید کرد که آنتونیو گوترش دبیرکل این سازمان خواستار خویشتن‌داری و اجتناب از هر گونه اقدامی شد که ممکن است در پی ترور محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای برجسته ایرانی، به تشدید تنش‌ها در منطقه بیانجامد.

حکومت ایران روز گذشته (آدینه) از  کشته شدن محسن فخری‌زاده یکی از برجسته‌ترین دانشمندان هسته‌ای این کشور خبرداد و اعلام کرد  او و ۶ تن از همراهانش در درگیری مسلحانه‌ای در نزدیکی تهران ترور شدند.

رژیم  ایران نیز به سرعت تهدید کرد که به عملیات ترور دانشمند هسته‌ای این کشور واکنش نشان خواهد داد.

روزنامه “نیویورک تایمز” نیز به نقل از یک مقام آمریکایی و دو تن دیگر از مقامات اداره اطلاعات آمریکا نوشته است:  اسرائیل در پشت این حمله قرار دارد.

وزارت خارجه ایالات متحده،  محسن فخری‌زاده را به دلیل نقش او در فعالیت‌ها و عملیات‌هایی که منجر به توسعه برنامه هسته‌ای ایران شده در لیست تحریم‌ها قرار داده بود، اسرائیل نیز پیش‌ از آن فخری‌زاده را به نقش داشتن در برنامه هسته‌ای نظامی ایران، که تهران وجود آن را تکذیب می‌کند، متهم کرده بود.