در آستانه همایش اورشلیم با حضور مقامات ارشد روسی و آمریکایی، شمخانی برای مشورت به روسیه رفت

در آستانه همایش اورشلیم با حضور مقامات ارشد روسی و آمریکایی، شمخانی برای مشورت به روسیه رفت

یک هفته پیش از آن که مقامات ارشد امنیتی اسرائیل، روسیه و ایالات متحده، نشست مهم خود را در رابطه با ایران و سرنوشت سوریه، در اورشلیم برگزار کنند، علی شمخانی دبیر شورایعالی امنیت ملی حکومت اسلامی ایران به مسکو فرستاده شد تا مطمئن گردد که در همایش اورشلیم، دبیر شورایعالی امنیت روسیه مطالبی را عنوان نخواهد کرد که به سود اسرائیل و به زیان مصالح رژیم ایران باشد.

پاسدار علی شمخانی که یکی از مقامات ارشد امنیتی حکومت محسوب می شود، در روزهای اخیر از کشف یک شبکه جاسوسی سایبری متعلق به ایالات متحده سخن گفته و علیه آمریکا تهدیدهای جنگی شدیدی مطرح ساخته بود.

شمخانی بر این باور است که روسیه می تواند یک تکیه گاه مهم سیاسی و بین المللی و امنیتی برای حکومت ایران باشد و از این رو گفتگوهای او با همتای روسی در مسکو، حول این محور دور خواهد زد که مبادا روسیه در همایش سه گانه در اورشلیم، در صدد برآید رژیم ایران را در راه منافع ملی خود، به فروش بگذارد.

در همایش سه گانه که هفته آینده در پایتخت اسرائیل برگزار می شود، دبیر شورایعالی امنیت اسرائیل و همتای روسی او، در کنار جان بولتون مشاور امنیتی کاخ سفید شرکت خواهند داشت.

روسیه پیشنهاد کرده که این دیدار منحصرا در رابطه با آینده سیاسی سوریه برگزار گردد. ولی اسرائیل خواهان آن است که رژیم ایران و رفتارهای آن کانون مذاکرات قرار گیرد. استدلال اسرائیل آن است که فتنه گری های رژیم ایران در منطقه، یکی از عوامل اصلی بحران در سوریه و آشوب در منطقه خاورمیانه می باشد. بنابراین، اگر روسیه می خواهد درباره ثبات و امنیت در خاورمیانه سخن بگوید، باید به سر مار که همانان حکومت ایران است، پرداخت.

در آستانه برگزاری این همایش، معاون دبیر شورایعالی امنیت ملی روسیه گفت که اسرائیل و ایالات متحده باید به منافعی نیز که ایران در منطقه دارد توجه کنند. بدین سان، شخصیت روسی کوشید نوعی حمایت دولتش را از رژیم ایران بیان کند و برخی دخالت های دولت تهران در کشورهای منطقه توجیه نماید.

دلیل رسمی سفر شمخانی به مسکو، شرکت او در همایش بین المللی نمایندگان بلند پایه امور امنیتی کشورهای مختلف جهان است. ولی آگاهان می گویند که در حاشیه این همایش، وی گفتگوهای مشورحی نیز با همتای روسی خود به عمل خواهد آورد.

این همایش دو روزه در شهر اوفا در جنوب روسیه برگزار می شود.

منابع خبری روسی می گویند که رژیم ایران از روسیه خواهد خواست که به برخی عملیات مشترک غافلگیرکننده علیه ایالات متحده و اسرائیل در منطقه دست بزنند. ولی بعید است که طرف روسی، این پیشنهاد را بپذیرد.

سپاهی علی شمخانی پیش از آن که رهسپار روسیه شود اعلام کرده بود که یک شبکه جاسوسی سایبری وابسته به سرویس امنیت خارجی ایالات متحده شناسایی گردیده و شمار از افراد مظنون بازداشت شده اند

یک دیدگاه

  1. درود بر اسراییل، البته واضح ومبرهن است که رژیم آخوندی سالهاست با باج دادن و آزمایش راههای گوناگون درصدد همراه کردن روسیه و چین وکشورهای قدرتمند است تا بتواند * اسراییل* را منزوی کرده و تحت فشار قرار دهد تا در فرصتی مناسب ضربات غافلگیرکننده ای را از طریق حزب الله لبنان و حماس وجهاد اسلامی و..به اسراییل وارد کند تا امنیت اسراییل را به خطر بیندازد و سبب نگرانی ومهاجرت اسراییلیان شود تا با هرج ومرج بتواند اسراییل را ضعیف کرده و قدرت وریاست خود را بر اعراب اثبات کند .البته پرسش اینجاست که آخوندها که هرگز وهیچگاه قابل اعتماد نبوده ونیستند ولی(((( **اسراییل وآمریکا چرا تاکنون این همه سال را درنگ کردند و لحظه به لحظه شاهد بزرگ شدن و رشد و قدرتمندتر شدن این هیولای جهان خور و تروریست خطرناک شدند و زمان را از دست دادند واینهمه سال شاهد تبدیل شدن این رژیم آخوندی ضدبشری به یک” اختاپوس بسیار بزرگ و ترسناک شدند که بازوهای خطرناکش از هر طرف جهان را در بر گرفته است؟؟؟!!!!**)))))،البته الان هم اسراییل وامریکا اگر با سرعت عمل و هوشیارانه و با قدرت وبا همراهی همه جهان این اندک زمان باقی مانده را دریابند و ((( سر این اختاپوس ))) را قطع کنند در آینده همه جهان نفس راحتی خواهد کشید و روزی ((( همه جهان سپاسگزار اسراییل وامریکا خواهد شد ومدیون این دو کشور )) و‌البته نابود کردن یک مار بسیار راحتر تراز کشتن افعی است و همینطور کشتن افعی راحت تراز کشتن اژدها است و سلسله مراتب تا بالا، و در اینجا شاید از بین بردن رژیم آخوندی سختی های بسیاری داشته باشد ولی اگر دیر شود دیگر آینده ای برای جهانیان نخواهد ماند تا بعدها پشیمان شوند وبخواهند در اینده این رژیم آخوندی را که خیلی خیلی خطرناکتر و سبطره تسلطش برجهان بیشتر خواهد شد و تروریستهای بسیار دیگر خواهد پرورد و جنگ افزارهای بیشتری ذخیره خواهد کرد و از نظر مالی هم ذخیره بیشتری اندوخته خواهد کرد چون این رژیم آخوندی روز به روز گرگ باران خورده تر و خرس زخمی تر خواهد شد ،پس همه جهان به رهبری آمریکا واسراییل دست به دست هم پیش به سوی نابودی رژیم آخوندی ایران ((( حتی اگر شده اسراییل وامریکا برای تطمیع روسیه وچبن ترازو را پرتر از آخوندها کنند تا ترازوی آخوندها سبک تر بایستد وروسیه وچین هم قطعا عاشق آخوندها نیستند ومنافع خود را برتری خواهند داد ،به امید پیروزی اسراییل ؛ جاوید اسراییل وپاینده ایران.پیروز باشید

Comments are closed.