در آستانه یادروز جهانی هولوکاست، رهبران چهل کشور جهان و از جمله پوتین، به اسرائیل می آیند

وزارت خارجه اسرائیل از هم اکنون خود را برای پذیرایی از رهبران چهل کشور جهان آماده می سازد، که قرار است در یادروز بین المللی هولوکاست به این کشور بیایند و در آئین گرامیداشت یهودیانی که در دوران جنگ جهانی دوم به دستور دست المان نازی کشته شدند، شرکت کنند.

فهرست میهمانانی که قرار است در این مراسم شرکت جویند از جمله شامل پرزیدنت پوتین رئیس جمهوری روسیه و همچنین رهبران آلمان، فرانسه، ایتالیا، ایسلند و چندین کشور دیگر می باشد. پادشاه اسپانیا و ملکه هلند نیز از جمله میهمانان اسرائیل خواهند بود و یکی از مهمترین مورد بازدید آنان در اورشلیم بنیاد “ید و شم” یعنی موزه جنایات آلمان نازی خواهد بود.

اسناد تاریخی و پژوهش های انجام شده حکایت از آن دارد که در جنگ جهانی دوم، در کشورهای اروپایی که به تصرف ارتش نازی درآمدند، جمعا شش میلیون یهودی، با استدلال نژادی از جانب نازی ها کشته شدند.

بخش عمده ای از این یهودیان به اردوگاه های مرگ فرستاده شدند و آنان را در حمام های گاز خفه کننده به قتل رسیدند و سپس اجساد آن ها در کوره های آدم سوری به خاکستر مبدل شد. تاریخ نویسان می گویند که چنین جنایت سازماندهی شده اند در تاریخ بشریت رخ نداده است. ولی حکومت اسلامی ایران و شخص علی خامنه ای وقوع هولوکاست را انکار می کنند و آن را دروغ می خوانند.

محمود احمدی نژاد در زمان ریاست جمهوری، برای منحرف ساختن افکار مردم ایران از مشکلات وقاعی رژیم، کارزاری را علیه هولوکاست آغاز کرد و با این ادعا که آلمان هیتلری جنایتی علیه یهودیان مرتکب نشده، کوشید افکار عمومی مردم ایران را از مشکلات واقعی کشور و بی لیاقتی سران رژیم در حل معضلات، منحرف کند.

به دنبال این کارزار ضد بشری حکومت ایران بود، که سازمان ملل تاریخ ۲۷ ژانویه هر سال را به عنوان یادروز هولوکاست اعلام کرد که در سال میلادی آینده ۲۰۲۰، در تاریخ ۲۷ ژانویه، حدود شش هفته دیگر در اورشلیم برگزار خواهد شد.

پرزیدنت پوتین مهمترین میهمان این همایش خواهد بود، زیرا در دوران جنگ جهانی دوم، ارتش سرخ بود که توانست ارتش نازی را به کمک ارتش های ایالات متحده و کشورهای غرب اروپا از پای درآورد. مردم روسیه بزرگترین شمار قربانیان را در جنگ جهانی دوم متحمل شدند.

احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری، با فرستادن نامه ای برای خانم آنگلا مرکل صدراعظم آلمان به او توصیه کرده بود که وقوع هولوکاست را انکار کند. او ادعا کرده بود که این به گفته او “افسانه” را کشورهای غربی به خورد ملت آلمان دادند که بتوانند آن کشور را خوار و خفیف کرده و آلمان را به اشغال در آورند. احمدی نژاد در پیام خود به مرکل از جمله نوشته بود که چگونه ممکن است فرزندی اعتراف کند که پدرش مرتکب قتل دیگران شده است.

این نامه احمدی نژاد به مرکل و توصیه های ابلهانه او در مورد انکار هولوکاست، موجب تمسخر مردم آلمان شد.

به دنبال همین امر بود که سازمان ملل تصمیم گرفت روز ۲۷ ژانویه هر سال را به عنوان یادروز هولوکاست تعیین کند. در سال ۱۹۴۵ در چنین تاریخی بود که ارتش متفقین، اردوگاه مرگ آشوویتس را از اشغال سربازان آلمان نازی آزاد کرد و یهودیانی را که هنوز زنده مانده بودند، نجات داد.

رهبران و بلندپایگان چهل کشور جهان که برای بزرگداشت یاد قربانیان یهودی جنگ جهانی دوم به اورشلیم می آیند، در دو همایش عمده شرکت خواهند کرد که نخستین آن دیدار با رئیس جمهوری پرزیدنت روبی ریولین می باشد. چهار روز پس از آن، که مصادف با ۲۷ ژانویه و یادروز هولوکاست است، همه رهبران رهسپار موزه “ید و شم” می شوند و اسناد و شواهد و تصاویر و فیلم هایی را که از جنایات نازی ها در این موزه گرد آمده، به چشم می بینند. گفته می شود که در مورد ابعاد جنایات نازی ها، حدود یک میلیون سند، عکس و فیلم وجود دارد.

دیدار رهبران از اسرائیل، همچنین فرصتی خواهد بود که یک رشته دیدارها و گفتگوهای دو جانبه و چند جانبه بین آن ها صورت گیرد.

یک دیدگاه

  1. روز ۲۷ ژانویه یادروز هولوکاست گرامی باد. فقط اینرا میدانیم که اگرکشور ودولت و ملت یهود در اسراییل نبود چه برسر ملت ایران با این حکومت جعلی و غصبی آخوندی مافیای مذهبی می آمد؟؟ وای به حال ایرانیان که از جهنم هم بالاتر میشد وحالا حداقل یک کمی هم که شده از اسراییل وقدرت سیاسی و نظامی آن میترسد و خیلی کم با مردمش میخواهد مداراکند. باید این قوم به داد مردمان داخل کشورایران برسد تا بزرگترین زندانیان سیاسی تاریخ دنیا یعنی درحدود ۸۰/۰۰۰/۰۰۰ هشتاد میلیون نفر آزاده و روشنفکر از قید وبند وزندان حکومت پلید وشداد علی خامنه ای در جمهوری اسلامی ایران آزاد شده و نجات یابند. به امید آنروز.

Comments are closed.