در احکامی که به دستور رئیسی، از جانب دادگاه های انقلاب صادر شده، “بازنگری” می شود


در پی اعتراضات جمعی از  فعالان مدنی و رسانه ای علیه احکام سنگین صادر شده برای خبرنگاران و کارگران  بازداشتی نیشکر هفت تپه و روزکارگر ،ابراهیم رییسی، رییس قوه‌قضاییه ، دستور ویژه‌ای  برای بازنگری در این مجازات ها و اجرای آن چه که “رسیدگی منصفانه” درباره احکام صادر‌شده در برخی از پرونده‌های اخیر داده است.

این خبر، خود به خوبی نشان می دهد که تا چه حد احکامی که در دادگاه های حکومت ایران، علیه تلاشگران حقوق انسانی و کارگری صادر شده، ظالمانه و غیرمنطقی بوده است.

خبرگزاری تسنیم، در گزارشی به نقل از  یک مقام آگاه نوشت : رییسی درباره آرای صادره از سوی یکی از شعب دادگاه انقلاب در برخی از پرونده‌های اخیر دستور داد به‌سرعت و تحت نظارت رییس کل دادگستری تهران تجدید نظر و رسیدگی منصفانه صورت گیرد.این منبع درباره این پروند‌ه‌ها جزییات بیشتری ارائه نکرده است.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه، پیشتر در این باره گفته بود که به محض صدور آرا‌ رییسی دستور داده در مرحله تجدید نظر در اسرع وقت رسیدگی عادلانه و منصفانه انجام شود.

وی افزود: آرای صادره غیر قطعی بوده و اظهار نظر و داوری باید پس از صدور حکم قطعی انجام شود.

رییسی پیشتر گفته بود باید  صدای کارگران شنید و به جای برخورد های شدید قضایی و امنیتی باید زخم را علاج و مشکلات کارگری و معیشتی را مرتفع کرد.

جمال حیدری‌منش، وکیل سپیده قلیان، فعال مدنی بازداشت‌شده در اعتراض‌های هفت‌تپه، روز گذشته  گفته بود که موکلش به ۱۸ سال حبس محکوم شده است .